Jak wybrać tablet dla dziecka?

tablet dla dziecka

Tablety od wielu lat podbijają serca użytkowników w różnym wieku. Ich zaletami jest przede wszystkim wygoda użytkowania, małe rozmiary, a także ekran, który jest bardziej przyjazny dla naszego wzroku. Między innymi z tych powodów coraz chętniej jest to produkt, który wybierany jest również dla dzieci. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, kupując tablet dla swojego dziecka.

1. Dobierz tablet do wieku dziecka

Zanim kupisz tablet dla swojego dziecka, pamiętaj, że decydującym wyznacznikiem będzie tutaj wiek. Jeśli szukasz sprzętu dla malucha który ma 5-7 lat postaraj się wybrać tablet w bardziej żywych kolorach, który być może nie będzie miał oszałamiających parametrów, ale będzie można na nim zainstalować gry edukacyjne.

Jeśli jednak chcemy zaopatrzyć w tablet starsze dziecko lub nastolatka, to postarajmy się o wybranie sprzętu z pakietem internetowym i odpowiednio szybkim procesorem.

2. Jakość wykonania

Wytrzymałość obudowy to jedna z bardziej istotnych kwestii w przypadku kupowania tabletu dla dziecka. Taki sprzęt niejeden raz spadnie bowiem na podłogę. Jeśli chcemy zabezpieczyć go przed uszkodzeniem powinniśmy również pomyśleć o dodatkowym etui, które zminimalizuje efekty upadku, a przy okazji poprawi jego walory estetyczne.

3. Blokady rodzicielskie – ochroń swoje dziecko

Dając jednak dziecku sprzęt, który ma dostęp do internetu powinniśmy pamiętać również o tym, by ochronić je przed treściami, które mogą nie być dla niego odpowiednie. Warto więc zorientować się, czy kupowany sprzęt posiada odpowiednio oprogramowanie. Jeśli tak nie jest, to jego zainstalowanie nie będzie stanowiło żadnego problemu, ponieważ można je za darmo ściągnąć z internetu.

4. Ilość pamięci i interfejs

Kupując tablet powinniśmy także pamiętać o ilości pamięci, którą będzie posiadał. Początkowo warto się postarać o sprzęt, który posiada przynajmniej 16 gb. Najlepiej jednak, żeby miał również możliwości dokupienia karty pamięci, kiedy zajdzie taka potrzeba. Zazwyczaj na tabletach zainstalowane jest system Android, który znany jest z telefonów komórkowych. Spotkać można również sprzęt z systemem Windows lub IOS firmy Apple. Zwłaszcza ten drugi może nie być intuicyjny dla najmniejszych dzieci.

5. Wielkość i jakość ekranu

Ekran w tablecie naszego dziecka powinien być odpowiednio duży, by zabawa na nim sprawiała przyjemność. Ważnym aspektem jest również paleta i nasycenie barw, by gry prezentowały się na nim w pełnej krasie.

Zobacz nasze tablety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.