Jaka pralka dla trzyosobowej rodziny?

Pralki Miele, Samsung i Bosh dla trzyosobowej rodziny porady

Jesteście trzyosobową rodziną i myślicie nad zakupem nowej pralki. Skoro tak jest, prawdopodobnie oznacza to, że poprzednia albo zepsuła się w sposób ostateczny, albo nie spełnia waszych oczekiwań. Nie jest ekonomiczna? Ma za małą pojemność? A może za głośno chodzi? Zastanówmy się razem – jaka pralka dla trzyosobowej rodziny?

Wstępna selekcja

 

Nie jest powiedziane, że trzyosobowa rodzina, w której jest małe dziecko, będzie eksploatowała pralkę bardziej niż rodzina składająca się z trojga dorosłych ludzi. Aktywny tryb życia albo służbowy dress code wymagają częstszych zmian ubioru i, tym samym, częstszego prania. W obu przypadkach musimy więc wziąć pod uwagę sprzęt z bębnem o odpowiedniej pojemności. Zainteresujmy się też pralkami o wysokiej klasie energetycznej, posiadających dodatkowe programy oszczędzające wodę. Cicha praca będzie dodatkowym atutem. Jeśli ustaliliśmy już budżet, jakim dysponujemy, przyjrzyjmy się pralkom, które mają szansę sprawdzić się w trzyosobowej rodzinie.

 

Pralka MIELE WKF 131 WCS

 

Propozycja najdroższa, ale i pod względem możliwości wykorzystania – najlepsza. Ten model pralki Miele jest ładowany od frontu i pomieści 8kg prania. Ma klasę energetyczną A+++, a do tego system PowerWash 2.0, dzięki któremu oszczędzimy nawet do 40% wody. Inteligentna automatyka wagowa analizuje ilość prania w bębnie i dopasowuje do niego zużycie wody i prądu, z kolei Program Manager daje możliwość dopasowania cyklu do własnych potrzeb. Mamy do wyboru tryb Eco, Bardzo delikatny, Bardzo cichy lub AllergoWash. Co więcej, pralka ma opcję wstępnego prasowania, więc gdy brakuje nam czasu na tę czynność, sprzęt w dużej mierze nas wyręczy. Zapłacimy za niego niecałe 6 tys,zł. Sporo, ale biorąc pod uwagę wieloletnią gwarancję producenta, nawet jeśli nasza rodzina się powiększy, nie będziemy musieli ponownie wymieniać pralki na większy, nowszy model.

 Pralka MIELE WKF 131 WCS

 

Zobacz inne pralki w sklepie Matrix Media

Pralka SAMSUNG WF1802XEC

 

Pralka Samsunga, jak Miele, posiada ładowność do 8kg, jest ładowana od frontu i należy do tej samej klasy energetycznej, choć rocznie zużywa więcej wody. Jej atutem jest technologia EcoBubble, która odpowiada za dokładne rozprowadzenie detergentów na tkaninach, a więc za ich dokładniejsze wypranie. Przy okazji pozostają one całkowicie zabezpieczone np. przed zaciągnięciami, a to dzięki bębnowi z linii Diamond, z małymi otworami wylotowymi wody. Funkcjonalność sprzętu wspierają takie opcje jak blokada przed dziećmi, wskaźnik postępu prania, kontrolka zamknięcia drzwiczek itd. Możemy też nastawić pralkę na tryb szybkiego prania, wyciszyć jej dźwięki i zdecydować o intensywności cyklu. Pralka Samsunga kosztuje ok. 2300zł i w standardzie ma dwuletnią gwarancję.

Pralka SAMSUNG WF1802XEC

CZYTAJ TAKŻE – Lodówka do zabudowy ELECTROLUX ENN2853COW – lodówka Frost Free w rozsądnej cenie

Pralka BOSCH WAB2021JPL

 

Opcja ekonomiczna pod względem ceny, pod względem osiągów – warta przemyślenia. Pralka Bosh zmieści do 6kg prania. Również należy do klasy energetycznej A+++, ale roczne zużycie wody jest największe spośród przedstawionych wyżej modeli. Mimo tego, to sprzęt z gatunku oszczędnych, o co dba system ActiveWater. Ma dwustopniowy czujnik, który rozpoznaje, ile prania znajduje się w bębnie. Możemy zmniejszyć zużycie energii do -10%, a czas prania skrócić o niemal 40%. A co z dbałością o tkaniny? Zdarza się, że wśród członków rodziny są alergicy. To z myślą o nich został stworzony program AntyAlergia, który dokładnie wypłukuje detergenty, nie niszcząc przy tym nawet delikatnych tkanin. Nie zasieje też spustoszenia w naszym portfelu, ponieważ tę pralkę kupimy już za ok. 1000zł.

Pralka BOSCH WAB2021JPL

 

Jaka pralka dla trzyosobowej rodziny?

 

Trzyosobowa rodzina to nieduża rodzina, ale i tak warto skupić się na modelach, które oferują znaczne oszczędności w zużyciu wody i prądu. Sprawdzajmy uważnie ich pojemność oraz długość gwarancji, jakiej udzielają producenci. Tak samo ważne są programy, które chronią nasze ubrania albo, zwyczajnie, sprawiają, że obsługa pralki jest prosta i komfortowa. W tym wypadku naprawdę warto postawić na najwyższą jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.