Smartwatch dla dziecka z GPS

Smartwatche dla dziecka Garett Kids i Garett Expert

Dzieci mają niespożyte pokłady energii i kiedy dorośli funkcjonują już na zasilaniu awaryjnym, ich głowy wciąż są pełne pomysłów. Uwielbiają poznawać nowe miejsca, muszą wszystkiego dotknąć, wypróbować i, przy okazji, zadać milion pytań. Zadaniem rodziców jest zadbać o to, by nic im przy tym nie zagrażało i by zawsze znajdowały się w zasięgu wzroku. Co robić, gdy na zatłoczonym placu zabaw maluch postanowi pójść własną drogą? Albo, zainteresowany działem z zabawkami, zniknie w gąszczu marketowych uliczek? Z pomocą może przyjść smartwatch dla dziecka z GPS. Dla niego- kolorowy, fajny gadżet, dla rodziców- gwarancja bezpieczeństwa ich pociechy. Sprawdźmy, który wybrać.

Idealny prezent dla małego wędrowca

 

Smartwatch to idealny prezent np. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Będzie bardzo funkcjonalnym dodatkiem do smartfona naszego dziecka. Wszyscy wiemy, jak jest – telefon można zgubić, nie słyszeć jak dzwoni albo zwyczajnie – nie odebrać. Ze smartwatchem jest inaczej. Inteligentny zegarek maluch nosi ze sobą na nadgarstku, więc wszelkie powiadomienia i informacje ma w zasięgu ręki. Co ważne, urządzenie można połączyć z naszym własnym smartfonem, który powiadomi nas, gdy zegarek zostanie ściągnięty. Jeśli Wasze dziecko wykazuje niezwykłe zainteresowanie samotnymi wędrówkami poza zasięgiem wzroku rodziców, smartwatch z GPS to strzał w dziesiątkę.

 

Garett Kids 2

 

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz smartwatchy, ale nie każdy będzie się nadawał dla dziecka. Jego uwagę na pewno zwrócą designerskie modele, takie jak Garett Kids 2. Czy słusznie? Jak najbardziej. Pod tą kolorową powierzchnią kryją się funkcje, które zwrócą Waszą, rodziców i opiekunów, uwagę. Przede wszystkim możemy zapisać do 10 numerów telefonów, pod które będzie dzwonić maluch. Urządzenie, kompatybilne z wybranym smartfonem, wyśle powiadomienie odnośnie lokalizacji dziecka lub, jeśli będzie trzeba, szybki komunikat SOS. Informację o miejscu przebywania pociechy otrzymamy też wtedy, kiedy przekroczy ono wyznaczoną przez nas strefę np. placu zabaw. Garett Kids 2 pomoże nam odtworzyć trasę, którą pokonało dziecko, a to dzięki pięciu systemom lokalizacyjnym: GPS, Wi-Fi, LBS, BDS i AGPS. Jeżeli i to nam nie wystarczy, smartwatch i jego wbudowany mikrofon przekażą nam dźwięki z otoczenia użytkownika zegarka. Nie musimy się przy tym obawiać o działanie baterii. Garett Kids 2 będzie pracował do 100h. Czyli… prędzej zmęczy się Wasze dziecko, niż rozładuje ten smartwatch.

Smartwatch dla dziecka Garett Kids 2

 

Zobacz inne smartwatche w Matrix Media

Garett Kids 3

 

Garett Kids 3 – nowocześniejsza wersja swojego poprzednika. Równie kolorowa i tak samo funkcjonalna. Co nowego? W urządzeniu zaprogramujemy 30, nie 10, kontaktów, sterowanie aplikacjami odbywa się też dużo płynniej. Poza tym mamy opcję geosiatki, zdalny podsłuch i przycisk SOS. Otrzymamy powiadomienie za każdym razem, gdy maluch przekroczy wyznaczony przez nas obszar lub gdy zegarek zostanie ściągnięty. Za lokalizację odpowiada, jak w Garett Kids 2, pięć systemów, informacje, które do nas dotrą, będą więc bardzo precyzyjne. Wadą tego inteligentnego zegarka jest krótszy czas pracy na jednym ładowaniu – dziecko będzie z niego korzystać przez 70h. Różnicy w cenie nie ma żadnej, ponieważ oba smartwatche kosztują ok. 300zł.

Smartwatch dla dziecka Garett Kids 3

 

Dla większych dzieci – Garett Expert

A co gdy ze smartwatcha będą chciały korzystać większe dzieci? W pewnym wieku chodzenie z dziecinnym, kolorowym zegarkiem będzie dla młodego człowieka karą za grzechy, stąd jeszcze jedna, bardziej “dorosła” propozycja. Garett Expert, smartwatch najbardziej odpowiedni dla dorosłych i dla nastolatków, pracuje na systemie Android 5.1 Lollipop i ma wbudowane aż 4GB pamięci. Już na pierwszy rzut oka robi wrażenie wyświetlacz AMOLED 1,39 cala, o rozdzielczości 400×400 pixeli. Funkcję GPS wspiera kamera Sony 2.0 Mpix, wbudowany czujnik ruchu oraz krokomierz z możliwością pomiaru pulsu. Dzięki urządzeniu można odbierać, wykonywać lub odrzucać połączenia, pisać i odczytywać wiadomości. Zegarek pracuje do 28h, co w porównaniu z poprzednimi modelami, nie wygląda najlepiej, musimy jednak wziąć pod uwagę liczbę funkcji i aplikacji, którymi dysponuje. To urządzenie dużo bardziej zaawansowane technologicznie, dlatego też zapłacimy za nie więcej niż za Garett Kids – kosztuje 755zł. Każdy nastolatek na pewno będzie dumny, nosząc taki gadżet na ręce.

Smartwatch Garett Expert

CZYTAJ TAKŻE – Co może smartwatch?

Smartwatch dla dziecka z GPS

 

Smartwatch dla dziecka to korzyść również dla jego rodziców, szczególnie jeśli posiada funkcję geolokalizacji. Maluch ma kolorowy gadżet, którym może się pochwalić przez rówieśnikami i który ułatwi mu komunikację z najważniejszymi dla niego osobami. Nie czuje się przy tym bezpośrednio kontrolowany. Rodzice z kolei zyskują pewność, że ich dziecko jest dokładnie tam, gdzie być powinno, nawet jeśli na moment spuszczą je z oczu. Zdecydowanie warto zainwestować w taki gadżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.