Kamera internetowa do stream’u

W ciągu ostatnich lat na rynku internetowym doszło do ogromnej aktywizacji społecznościowej. Coraz częściej bierzemy czynny udział i zamieszczamy filmy video na serwisach takich jak Youtube lub Twitch. Coraz częściej też gracze oraz blogerzy decydują się na stream. Przedstawiamy przydatne porady na temat: jak wybrać kamerę do stream’u?

Na co zwrócić uwagę?

Podstawą podczas wybierania kamery jest zwrócenie uwagi na możliwość nagrywania w odpowiedniej rozdzielczości i tym samym na maksymalne osiągi kamery. Standardowa jakość obrazu zalecana przez serwisy takie jak Youtube lub Twitch to 1280×720, czyli klasyczna rozdzielczość 720p. Większość filmów zamieszczanych w Internecie jest nagrywana właśnie w takiej rozdzielczości.

Obecnie mamy możliwość przesyłania filmów w rozdzielczości wyższej, czyli Full HD – 1920-1080 tzw. 1080p. Taki obraz jest znacznie dokładniejszy oraz posiada więcej detali, jednak przekaz danych będzie wymagał dodatkowego zużycia pamięci, gdyż przekazując bardziej złożony plik, musimy zapewnić płynną transmisję danych. Stream, czyli poniekąd zamieszczenie możliwości videokonferencji w obrazie nagrywanego materiału, nie wymaga tak dużej rozdzielczości. Wystarczy w zupełności format  640 x 480.

Klatkaż

Standardowy format klatkażu telewizyjnego, który jest wykorzystywany w Internecie, to 30 klatek na sekundę (30FPS). Wiekszość kamer internetowych, jak na przykład TRUST Elight Full HD 1080p Webcam lub Kamera MICROSOFT LifeCam HD-3000, zagwarantuje nam dobrej jakośći obraz oraz możliwość nagrywania w 30 klatkach na sekundę. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie kamery internetowej Skype SONY CMU-BR200 stworzonej właśnie dla stream’u. Każda kamera powinna zawierać oprogramowanie, które pozwoli nam na szybką edycję materiału video oraz dopasowanie efektów.

Oferta kamer internetowych Matrix Media

Dowiedz się więcej o naszej ofercie MatrixMedia. Odwiedź naszą stronę internetową i przekonaj się, że mamy wszystko, czego potrzebujesz. Skorzystaj również z naszych poradników, które przygotowaliśmy specjalnie dla Twojej wygody. To dzięki nim dobrze będziesz wiedział jaką wybrać kamerę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.