Konsola PS4 na targach E3 – najnowsze gry 2016

Konsola PS4 w 2016

Dzisiejszy wpis będzie raczej nietypowy. W  związku z trwającymi aktualnie targami E3, które każdego roku przyciągają tysiące fanów konsol, pecetów oraz wszelkiej maści fanów gier, postanowiliśmy przygotować materiał omawiający najciekawsze propozycje, które ukazą się w formie gier ekskluzywnych – wyłącznie na platformę Play Station 4, która dostępna jest w ofercie salonu Matrix Media.

Rigs

Debiut na rynku Projectu Morpheus czyli okularów do oglądania wirtualnej rzeczywistości, nad którymi paracuje od dawna Sony. Rigs to wysokobudżetowy produkt oparty całkowicie o technologię okularów VR. Półączenie mechaniki z gier sportowych oraz pierwszoosobowej strzelanki sprawdzi się doskonale z nowym kontrolerem. Dodatkowo gra intryguje założeniem, w którym  zmagamy się z innymi zawodnikami, siedząc za sterami wielkiego mecha i pojedynkując się na wirtualnych arenach.

Dreams

Ciekawy i tajemniczy projekt twórców Little Big Planet nosi nazwę Dreams. Studio stojące za projektem czyli Media Molecule znane jest z pobudzania kreatywności graczy, co doskonale przejawiało się w poprzednich produkcjach studia. „Gra” Dreams ma skłaniać graczy do udostepniania sobie w obrębie społeczności sieciowej…no właśnie snów. Słowo gra jest tutaj użyte w cudzysłowiu nie bez powodu, gdyż sam project nie został w wytarczajacym stopniu dookreślony. Na chwilę obecna znamy jedynie rok premiery czyli 2016 na konsolach PS4.

The Last Guardian

Konferencja Sony na targach E3 rozpoczęła się właśnie od prezentacji The Last Guardian, co wywołało nie małą burze euforii wśród fanów. Społecznośc z radością przyjęła prawie 11 minutowy gameplay przedstawiający kulisy rozgrywki. W grze wcielimy się w chłopca, którego towarzyszem jest tytułowy „strażnik” obaj bohaterowie pokonują wspólnymi siłami kolejne poziomy wielkiej świątyni. Grę cechuje niezwykły klimat oraz przedstawienie nietypowej relacji między głównymi bohaterami.

Horizon: Zero Dawn

Gra twórców takich znanych serii jak Killzone czyli Guerilla Games zapowiedzieli podczas konferencji Sony swój nowy projekt czyli Horizon: Zera Dawn. Gra przedstawia historię, w której znana nam dzisiaj cywilizacja upada na skutek niewyjaśnionego bardziej kataklizmu energetycznego. Ludzkość po latach wraca do poziomu plemiennego a fauna to przypominające dinozaury roboty. W grze poruszać się będziemy w systemie z perspektywy trzeciej osoby, co niewątpliwie jest wyzwaniem dla twórców zajmujących się do tej pory głównie strzelankami. Projekt jednak zapowiada się obiecująco i na pewno konsole PS4 wycisną z oprawy wizualnej ostatnie soki.

Jedno jest pewne, rok 2016 bedzie dobrym rokiem dla konsol Play Station 4, sprawdź bogatą ofertę Matrix Media i dobierz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Nie wahaj się równiez skorzystać z pomocy naszych doświadczonych pracowników, którzy doradzą Ci w kwesti zalet naszych produktów oraz wielu innych.

Szukasz konsoli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.