Jaką pralkę ładowaną od frontu wybrać? – MatrixMedia radzi

poznaj siłe bezawaryjnych pralek

Wybierając pralkę stajemy przed odwiecznym pytaniem – jaki sposób ładowania wybrać? Czy korzystniejsze będzie ładowanie prania od dołu czy od góry? Oba rozwiązania mają swoje plusy, a co za tym idzie mają swoich zwolenników.

Rozmiar

Standardowe pralki ładowane od frontu w większości przypadków są szersze w stosunku do swoich odpowiedników ładowanych od góry. Średnie wymiary: 85 – 87 cm wysokości, 60 cm szerokości, 58 – 60 cm głębokości. Pralki ładowane od góry z kolei pozwalają zaoszczędzić na szerokości, zazwyczaj wymiar ten waha się ok. 40 cm, wysokość  80 – 85 cm wysokości i 60 cm głębokości.

Ciekawostką są pralki ładowane od przodu typu slim, które pozwalają zaoszczędzić w łazience na głębokości. Warto zauważyć, że pralki tego typu mają od 33 do 45 cm głębokości, co oznacza że możemy zaoszczędzić nawet połowę głębokości. W przypadku tych pralek wysokość i szerokość zazwyczaj jest podobna jak w pralkach standardowych, tj. 60 cm szerokości i 85 wysokości.

Dodatkowe miejsce na otwarcie

W przypadku pralek ładowanych od przodu należy do podanego wymiaru doliczyć miejsce na otwieranie drzwi, tj. ok. 30 cm oraz kąt ich otwarcia: od 90 do 180°. Z kolei przy wyborze pralki ładowanej od góry należy doliczyć co najmniej 60 cm w górę na swobodne otworzenie pokrywy.

Wygoda

Uznaje się, że pralki ładowane od góry są wygodniejsze, ponieważ nie trzeba się schylać czy wręcz nawet klękać przy ładowaniu i wyciąganiu prania jak ma to miejsce w przypadku ładowania bocznego. Z kolei zaletą pralki ładowanej z boku jest łatwiejsza możliwość zabudowy, a także możliwość ustawienia na niej jakichkolwiek przedmiotów typu kosmetyczka, ręczniki itd. Ma to znaczenie w szczególności w małych łazienkach, gdzie każda wolna przestrzeń do przechowywania jest ważna.

Jak widać z powyższego zestawienia zarówno pralki ładowane od góry jak i od boku mają swoje słabe i mocne strony. Najważniejsze w tym przypadku są preferencje klienta oraz wielkość i ułożenie łazienki. Jaką pralkę ładowąną od frontu bądź od góry wybrać? Skożystaj z pomocy naszych ekspertów i przekonaj się, że w Matrix Media stawiamy nie tylko na najwyższą jakośc produktów ale również na profesjonalną obsługe klienta.

Wybierz wymarzoną pralkę w Matrix Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.