Lodówka o 50 cm szerokości

Lodówka o 50 cm szerokości to dobre rozwiązanie do małej kuchni. A mała kuchnia nie szczędzi nam zmartwień przy urządzaniu. Mimo początkowych trudności życie pokazuje, że funkcjonalne urządzenie takiej przestrzeni jest możliwe. I wcale nie musi to być zagracona kuchnia, którą będziemy nazywać eufemistycznie przytulną. Aby uzyskać wrażenie jasnej i bardziej przestrzennej, wystarczy trzymać się kilku prostych zasad.

Dopasuj lodówkę do mebli

Kluczowy będzie wybór mebli. Pewne rozwiązania są wykluczone w przypadku małej kuchni jak monumentalne ozdoby i ekstrawaganckie kształty. Warto zamówić też szafki na wymiar, które pozwolą na stworzenie przemyślanej i funkcjonalnej kompozycji. Jak dobrze wiemy, kolory nieraz grają na naszą korzyść, a nieraz psują całą koncepcję. Podobnie jest w kuchni. Szczególnie małej, w której niestety nie mamy pełnej dowolności co do palety kolorystycznej. Stanowczo odradzamy ciemne kolory, które jeszcze bardziej zmniejszą optycznie i tak już małą przestrzeń. Najlepszym rozwiązaniem będą jasne meble, najlepiej w kolorze białym, które dodatkowo odbijają światło, przez co rozjaśniają pomieszczenie. Dekoratorzy wnętrz podsuwają również pewien trik polegający na zastosowaniu w małej kuchni szafek z lekko połyskującej płyty MDF, która rzekomo wprowadza do naszej kuchni lekkość.

 

Istotne będzie również samo oświetlenie. Pamiętajmy, że wiszące żyrandole zmniejszą wizualnie wysokość pomieszczenia, sprawiając, że ogólnie straci na wielkości. Radzimy proste i funkcjonalne rozwiązanie: punktowe halogeny zatopione w suficie podwieszanym z płyty gipsowej.

Na który model warto zwrócić uwagę?

Wróćmy jeszcze do zdania rozpoczynającego artykuł, czyli do kwestii związanej z tym jaką wybrać lodówkę. Lodówka o 50 cm szerokości stanowi pewien punkt, wedle którego możemy zacząć urządzać naszą kuchnię. Wybór gabarytów poszczególnych sprzętów wpłynie na to, ile mebli i urządzeń w naszej kuchni się zmieści. ZANUSSI ZRT618W – lodówka o 50 cm szerokości – jest wyborem dogodnym właśnie dla małych pomieszczeń. Model posiada ergonomiczne wymiary i dużą pojemność całkowitą 132 l. Ponadto, plasuje się w klasie energetycznej A+, pozwalając tym samym zaoszczędzić prąd. Jej jasny kolor idealnie sprawdzi się w małej kuchni.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.