MacBook – czy warto go kupić?

MacBook - czy warto

Komputery marki Apple to żywa legenda. Niektórzy się z nich śmieją, za to wszyscy o nich marzą. Najtańsze z tego typu laptopów, czyli MacBooki, mogą zaskoczyć na wiele sposobów. Czy warto po nie sięgnąć? Naszym zdaniem tak!

Prostota i wygoda

Zalet, jakie posiada każdy MacBook, jest wiele. Główną i najważniejszą jest prostota jego obsługi. Owszem, po przesiadce ze standardowego komputera pracującego na systemie Windows, trzeba poświęcić chwilę na przyzwyczajenie się do nowego sprzętu i systemu operacyjnego. Mysz nie posiada dwóch klawiszy, zamiast przycisku „alt” na klawiaturze znajdziemy „command” – takich różnic jest jeszcze parę. Jednak już po chwili użytkowania okazuje się, że MacBook, wraz z zainstalowanym na nim systemem Mac OS X, jest komputerem nad wyraz prostym w obsłudze, a uruchamianie poszczególnych funkcji jest bardzo intuicyjne.

Bateria w MacBooku

Jeżeli często podróżujesz lub regularnie bywasz na konferencjach branżowych, a jednocześnie nie możesz sobie pozwolić na pozostawienie laptopa w domu, doskonale wiesz, jakim problemem może być wyczerpująca się bateria. MacBook minimalizuje ten problem. Jego bateria działa długo, więc jeśli przez jakiś czas nie będziesz mieć pod ręką gniazdka do podładowania laptopa, przeżyjesz! Czy warto kupić taki sprzęt? Oczywiście, że tak!

Płynność działania

MacBook ma jeszcze jeden atut, który jest ważny w dyskusji o tym, czy warto go kupić. Zainstalowany na nim system operacyjne jest mocno odporny na stopniowe spowalnianie, co jest zmorą długo niereinstalowanego Windowsa. Mac OS X po prostu działa, a o to przecież chodzi!

Styl i klasa

Na koniec atut, który nie ma znaczenia technologicznego, ale jest miłym dodatkiem. MacBook, podobnie jak wszystkie inne produkty Apple, cechuje się świetnym wyglądem. Drobiazg, ale cieszy!

Sprawdź MacBooki w Matrix Media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.