Muzyczny powrót do korzeni

czy gramofon adal jest sprawny?

Dla każdego melomana

Legendarne klasyki, które gościły w naszych domach przed nadejściem ery CD, czyli gramofony, przeżywają właśnie niezwykły renesans. Okazuje się, że mimo upływu lat płyty winylowe zachowały się w doskonałym stanie i nadal możemy cieszyć się wyjątkową muzyką, która nieraz była wydana tylko na czarnych krążkach.

Odnowienie popularności wśród gramofonów można zaobserwować nie tylko w przypadku drogiego i wyrafinowanego sprzętu, ale również tańszych urządzeń, które możemy kupić już od 400 złotych. Obecnie sprzęt odpowiada na zapotrzebowania klientów i niejednokrotnie jest wydawany nabywcom wraz z dodatkowym oprogramowaniem, które pozwoli nam zarejestrować odtwarzaną z winylowych płyt muzykę oraz przekonwertować ją do pliku mp3. Dokładnie tak samo, jak kiedyś popularnie przegrywano kasety magnetofonowe.

Doskonały dźwięk z gramofonu

Techniczna doskonałość w przypadku gramofonów nie jest dzisiaj stawiana na pierwszym miejscu. Mowa tu oczywiście o jakości odtwarzanego dźwięku, który nadal posiada delikatne trzaski. Jest  to pewnien element sentymentu, z którym gramofony budzą największe skojarzenia. Dzięki możliwości podłączenia urządzenia do komputera możemy cieszyć się muzyką w wydaniu, którego dzisiaj już nie uraczymy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie do obiegu urządzeń za znacznie mniejsze pieniądze niż jeszcze kilka lat temu. Oczywiście nie są to żadne dj’skie konsole do scrachów, tylko zwykłe gramofony na użytek domowy, które zadowolą każdego, kto nie jest ekstremalnym audiofilem.

Dostępne na rynku urządzenia oferują usprawnienia, których brakowało poprzedniej generacji gramofonów. Standardem niejako jest obecnie wbudowany wzmacniacz, automatycznie sterowane ramię oraz możliwość obracania płyt. Mimo mijających lat płyty winylowe nie zostały zapomniane. Jeśli szukasz niecodziennego rozwiązania, zajrzyj koniecznie na stronę MatrixMedia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.