Nowe technologie w lodówkach, czyli jak zadbać o świeżość jedzenia

nowe-technologie-wykorzystywane-w-lodowkach

Nowe technologie w lodówkach wpływają na to, że żywność przechowywana w urządzeniu zachowuje świeżość na dłużej. Istnieje jednak jeden problem: nazwy technologii dla przeciętnego konsumenta są zwykle niezrozumiałe. Dzisiaj zajmiemy się wyjaśnieniem, co kryje się za nazwą najważniejszych rozwiązań, które zadbają o to, byśmy mogli dłużej cieszyć się świeżym jedzeniem.

Nowe technologie warte Twojej uwagi

Multiflow – dzięki tej technologii stosowanej w urządzeniach takich jak Samsung RFG23UEBP czy Samsung RB31FSRNDSA całość wnętrza lodówki jest równomiernie chłodzona. Oznacza to, że na każdej półce chłodzenie przebiega w mniej więcej równym stopniu, a to ułatwia utrzymanie świeżości żywności. Co więcej, dzięki technologii Multiflow wnętrze lodówki szybciej odzyskuje temperaturę po otwarciu drzwi urządzenia.

No Frost – ta technologia sprawia, że na lodówce nie osadza się szron. Zapewniane jest to dzięki odpowiedniemu wentylowaniu oraz osuszaniu wnętrza urządzenia. Lodówki z technologią No Frost nazywane są lodówkami bezszronowymi – do takich należy BEKO CN 148231 X czy Bosch KGN36VL31E.

FreshSense – technologia rozpowszechniona w lodówkach Siemens. Znajdziemy ją chociażby w modelu KS3FPI30. Jej działanie polega na wyrównywaniu różnicy temperatur między poszczególnymi obszarami lodówki, dzięki czemu jesteśmy w stanie przechowywać nasze zapasy żywności jeszcze dłużej.

Active AirClean – wyjmowaliście kiedyś pożywienie z lodówki, które wcale nie było zepsute, a jednak pachniało nieprzyjemnie przez rzecz, przy której było przechowywane? W urządzeniach Miele, m.in. w lodówce KFN 14947 SDE wykorzystano technologię znaną jako Active AirClean. Dzięki zastosowanemu w niej filtrowi węglowemu, odprowadzającemu nieprzyjemne zapachy, zapewnisz świeży zapach żywności przechowywanej w lodówce.

Jeżeli zainteresowały Cię nowe technologie w lodówkach, sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz urządzenia wykorzystujące najnowsze rozwiązania w kwestii zadbania o świeżość Twojego jedzenia! Zajrzyj też do naszego innego wpisu, w którym podpowiadamy jaką lodówkę wybrać!

Sprawdź ofertę lodówek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.