Era konsol – zwiększona sprzedaż konsol w 2015 roku

sprzedaż konsol 2015

Sprzedaż konsol w 2015 roku znacznie wzrosła na rzecz zmniejszonej liczby sprzedanych komputerów osobistych. Śmierć tych drugich ogłaszano już wielokrotnie: miały się do niej przyczynić smartfony czy tablety. W końcu okazało się, że nic takiego nie ma miejsca. Dlaczego więc sprzedaż pecetów z każdym rokiem spada na rzecz konsol? Powód jest prosty: coraz częściej nasze pecety służą nam tylko do pracy. Kiedy zaś chcemy zagrać w gry, siadamy przed telewizorem i sięgamy po pada.

Konsola lepsza od PC?

Kiedy kończysz swoją pracę na pewno wygodniej będzie Ci usiąść na kanapie i sięgnąć po pada niż włączać komputer. Pracownik biurowy, wykorzystujący w miejscu pracy komputer, na pewno może po kilku godzinach mieć dość patrzenia się w monitor. To między innymi przyczyniło się do faktu, że sprzedaż konsol w 2015 roku poszła w górę.

A co jeszcze sprawia, że urządzenia te są coraz częściej wybierane wśród graczy?

Brak konieczności wymieniania sprzętu

Kupujesz niemal futurystyczny komputer z myślą o długoletnim cieszeniu się grami. Istnieje jeden zasadniczy problem: producenci sprzętu z każdym rokiem oferują coraz lepsze parametry, a wymagania gier się zwiększają. Oznacza to, że po kilku latach Twój komputer stanie się przestarzały, przez co czas cieszenia się z płynnego działania najnowszych gier jest stosunkowo krótki. Kupując konsolę będziesz miał pewność, że do końca generacji (co oznacza jakieś 7-8 lat od premiery) wszystkie gry będą cechowały się płynnym działaniem.

Exclusive’y, czyli tytuły na wyłączność

To konsolowcom producenci gier zawdzięczają najwięcej przychodów. W połączeniu z korzystnymi dla nich ofertami trudno dziwić się, że często decydują się na ograniczenie swoich tytułów tylko do jednej platformy. Niektóre z gier, będących tytułami na wyłączność dla danej konsoli, okazują się najlepszymi pozycjami swojej generacji: tak było z Final Fantasy X i Shadow of the Colossus na Playstation 2 oraz The Last of Us, Red Dead Redemption i Heavy Rain na Playstation 3.  Po zapowiedziach czwartej części Uncharted oraz The Last Guardian tylko na Playstation 4 trudno nie mieć wrażenia, że posiadaczy pozostałych platform mogą ominąć naprawdę wspaniałe doświadczenia.

Czasowa wyłączność

Kto z pecetowców nie zaklinał się na producentów GTA 5, gdy najpierw dementowano pogłoski o tym, jakoby powstawała wersja na komputery osobiste? Ba, kiedy rok po premierze na konsole starej generacji pojawiła się wersja na Playstation 4 i Xbox One, trzeba było poczekać jeszcze pół roku nim użytkownicy komputerów domowych mogli zagrać w GTA 5. I tak jest teraz ze sporą częścią tytułów, wymieniając chociażby Rise of the Tomb Raider czy zapowiadaną nową grę Hideo Kojimy – twórcy serii Metal Gear Solid.

Remote Play, czyli gra zdalna

Funkcjonalność ta dotyczy wyłącznie konsoli Playstation 4. Ktoś z domowników chce obejrzeć swój ulubiony program lub film na telewizorze? Dzięki grze zdalnej nie musisz przerywać zabawy! Za pomocą kilku kliknięć możesz przenieść swoją grę z PS4 na ekran konsoli przenośnej Playstation Vita lub nawet smartfona lub tableta marki Sony. Wystarczy tylko, że Twoje urządzenia będą podłączone do tego samego routera.

Marzysz o kupnie Playstation 4, by przekonać się na własne oczy, skąd wynika zwiększona sprzedaż konsol w 2015 roku? Sprawdź ofertę, jaką przygotował sklep MatrixMedia !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.