Odkurzacz, który sprząta dom za Ciebie

samsung powerbot

Sprzątanie nie należy zazwyczaj do naszych ulubionych czynności. Często nie mamy na nie czasu ani ochoty, dlatego wszystkie urządzenia, które nam w nim pomagają są dla nas istnym wybawieniem. Jednym z nich jest robot sprzątający Powerbot – pomocna i skuteczna propozycja marki Samsung. Czy warto dać się wyręczyć? Zdecydowanie!

Wysoka jakość za przystępną cenę

 

Pierwszym i najbardziej popularnym robotem sprzątającym była słynna już Roomba, na którą i dziś wydać trzeba nawet do około czterech tysięcy złotych. Urządzenie to stworzyła firma iRobot. W sklepach zaczęły się też jednak pojawiać roboty sprzątające innych firm. Jedną z ciekawszych propozycji zaprezentował Samsung, wypuszczając na rynek dużo tańszego Powerbota o równie zaawansowanych funkcjach.

 

Dbałość o estetykę

 

Powerbot ma bardzo estetyczny i nowoczesny wygląd, który rzeczywiście kojarzyć może się z robotem. Design jest minimalistyczny, ale i ciekawy. Urządzenie jest czarno-białe z miedzianymi elementami. Główną częścią sprzętu jest spory pojemnik na kurz. Dzięki temu, że jest on przeźroczysty, doskonale widzimy jego zawartość. Bardzo wygodne jest też jego wyjmowanie, przez co można go komfortowo opróżniać nawet po jednorazowym sprzątaniu.

 

Aspekty techniczne

 

Warto zapoznać się również z kwestiami technicznymi.

  • Urządzenie wyposażone jest w kamerę skierowaną w stronę sufitu. Dzięki temu jest w stanie stworzyć mapę pomieszczenia, która pomaga przy planowaniu najdogodniejszej trasy przejazdu.
  • Powerbot posiada również wygodny, dotykowy panel z wyświetlaczem LED. Interfejs jest bardzo czytelny, a polecenia klarowne i intuicyjne.
  • Robot zaopatrzony jest ponadto w turboszczotkę, która zbiera i zmiata zanieczyszczenia, kierując je prosto do pojemnika.
  • Koła, w jakie wyposażone jest to sprytne urządzenie umieszczone są na specjalnych nawiasach, które umożliwiają sprawne wjeżdżanie na podwyższone lub nierówne powierzchnie.

 

Niezbędne dodatki

 

Jednym z podstawowych dodatków do Powerbota jest stacja dokująca, do której robot wraca automatycznie, aby załadować akumulator. Jest nieduża oraz równie elegancka i estetyczna jak podstawowe urządzenie. Bez problemu można ją zatem umieścić w dowolnym punkcie mieszkania.

Robot sprzedawany jest dodatkowo z tzw. latarnią, która blokuje dostęp do wybranego pomieszczenia lub dowolnej przestrzeni. Na jakiej zasadzie działa? Wykorzystuje niewidoczny gołym okiem, a wykrywalny dla Powerbota snop podczerwieni o długości 2,5 metra.

Niezbędnym dodatkiem jest także pilot zdalnego sterowania. Przy jego pomocy uruchomimy robota i zmienimy ustawienia. W ten sposób możemy nim również sterować. Mamy do tego przyciski lub wskaźnik laserowy, który emituje światło w postaci czerwonej kropki, w której kierunku przemieszcza się urządzenie.

 

Sprawnie i dokładnie

 

Robot sprząta różnego rodzaju powierzchnie – wykładziny, dywany, gres polerowany, deski drewniane, panele i kafelki. Pracuje jak standardowy, niezbyt głośny odkurzacz. Możemy go jednak śmiało zaprogramować tak, aby włączał się, kiedy nie będzie nas w domu. Wówczas nikomu nie przeszkadza, a my wracamy do czystego mieszkania.

Sprawdź odkurzacz Samsung PowerBot w Matrixie!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.