Pralki z systemem TwinDos. Zalety i wady

pralka miele

Pralki niemieckiej firmy Miele od lat cieszą się zaufaniem klientów. Mają opinię solidnych, niezawodnych i nowoczesnych- jak większość produktów tej marki. Niektóre modele pralek Miele zostały wyposażone w system TwinDos. Czym on jest? W których modelach możemy go znaleźć? Jakie ma wady i zalety? Przekonajmy się.

TwinDos – na dwoje babka wróżyła

TwinDos to nic innego jak automatyczne dozowanie. Można z tej opcji skorzystać na dwa sposoby. Po pierwsze, napełniając specjalne wkłady własnym środkiem piorącym lub zmiękczającym, dostępnym na każdym dziale z chemią domową. Drugi sposób to użycie 2-fazowego systemu Miele, na który składają się specjalne płyny do prania: UltraPhase 1 i UltraPhase 2. Technologia TwinDos odpowiada za dozowanie ich odpowiedniej ilości w optymalnym czasie podczas cyklu prania. Wystarczy tylko nacisnąć jeden przycisk. To zautomatyzowane rozwiązanie gwarantuje idealną czystość prania, zarówno białego, jak i kolorowego, co potwierdziły niezależne testy. Co ciekawe, płyny piorące Miele nie zawierają wybielaczy.

Pralki Miele z systemem TwinDos

Zautomatyzowane dozowanie środków piorących może nie jest opcją niezbędną, gdy szukamy dla siebie odpowiedniej pralki, ale niewątpliwie może usprawnić samą czynność prania. A jeśli zdecydujemy się używać płynów Miele, na pewno zyskają na tym nasze ubrania. Patrzmy jednak globalnie, na wszystkie możliwości, które w danym modelu oferuje nam producent, bo ocena, w którym działa lepiej, w którym gorzej, jest niemożliwa. W każdym sprawdza się jednakowo dobrze. W których więc pralkach znajdziemy TwinDos?

Sprawdź pralki Miele w sklepie Matrix Media

Pralka WMV 960 WPS

To pralka ładowana od frontu, która pomieści 9kg ubrań. Ma funkcję PowerWash 2.0, gwarantującą oszczędne pranie zarówno przy pełnym, jak i częściowo załadowanym bębnie. Opcja TwinDos działa w niej razem z funkcją szybkiego prania QuickPowerWash oraz technologią SteamCare czyli wygładzania parą. Dodatkowo Funkcja Plamy umożliwia wywabienie 23 rodzajów plam, w kombinacji do 3 rodzajów jednocześnie.

Prali Miele z systemem TwinDos

Pralka WKR 571 WPS

Ten model nie różni się wiele od swojego poprzednika. Ponownie, dzięki PowerWash 2.0 oszczędzamy wodę i energię, a TwinDos, w tym przypadku, został połączony z opcją Automatic Plus, czyli prania i suszenia dwóch różnych tekstyliów, oraz Thermo-SoftCare’m. To funkcja podgrzania bębna i wygładzania prania. A jeśli lubimy mieć kontrolę nad tym, co się dzieje we wnętrzu naszej pralki, ułatwi nam to LED-owe oświetlenie bębna.

Pralka WKG 130 WCS

Pralka, biorąc pod uwagę jej cenę (ok. 5tys. zł), nie ma też tylu funkcji, co pozostałe. Jej wyposażenie ogranicza się do opcji wymienionych w przypadku pralek wspomnianych wyżej. Różnica dotyczy technologii PowerWash 2.0, której w tym modelu nie znajdziemy. Poza tym jest Thermo-SoftCare, Funkcja Plamy oraz Automatic Plus. Automatyczne dozowanie płynu do prania TwinDos dobrze uzupełnia te funkcje.

System TwinDos w pralkach Miele

Pralko-Suszarka WTH 130 WPM

Pralko-suszarka MIELE WTH 130 WPM, pod względem wyposażenia, jest bardzo podobna do pralki MIELE WMV 960 WPS. Mniejsza ładowność (7kg) została zrekompensowana termoobrotami, które przed właściwym suszeniem redukują ilość wody w tkaninach oraz możliwością połączenia pralki z siecią Wifi. To rozwiązanie przydaje się zwłaszcza przy obsłudze funkcji TwinDos. Możemy otrzymywać powiadomienia o stanie napełnienia pojemników, a także szybko zamawiać produkty UltraPhase. Taka opcja niewątpliwie usprawnia i ułatwia korzystanie ze sprzętu, w tym z TwinDosa.

Zalety i wady TwinDos

TwinDos to funkcja bez której możemy się obejść, jeśli uważamy, że głównym celem pralki jest zwyczajne, ale skuteczne pranie. Kiedy jednak możemy na zakup pralki przeznaczyć trochę więcej pieniędzy, warto porównać opcje, w które zostały wyposażone poszczególne modele.

Technologia TwinDos nie wpływa na cenę pralki. To ciekawe rozwiązanie, pozwalające nie tylko oszczędzić środki piorące, ale też zautomatyzować sam proces prania. Dodatkowo, używając dedykowanych produktów Miele, nie ryzykujemy przedozowania. To z kolei przekłada się na 30% oszczędność detergentu. Mając funkcję TwinDos , korzystanie z płynów UltraPhase gwarantuje nam 50 cykli prania. Minusem jest konieczność pamiętania (jeśli nie mamy pralko-suszarki MIELE WTH 130 WPM) o uzupełnianiu płynów oraz ich dostępność jedynie w sklepach Miele. Sami musimy ocenić, jak bardzo będzie to dla nas problematyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.