Samsung czy iPhone – wybieramy lepszego flagowca

samsung czy iphone - poznaj różnice i wybierz lepszy telefon

Na rynku smartfonów w ostatnich latach możemy dostrzec dominację dwóch rozwiązań – mowa tu o urządzeniach Samsunga oraz iPhone’ach. Największa różnica tkwi oczywiście na poziomie systemu operacyjnego: pierwsze napędzane są Androidem, drugie iOS-em. Jednak to nie jedyne, co dzieli te smartfony od siebie. Dziś odpowiemy na jedno z podstawowych pytań, które trapi wszystkich fanów urządzeń mobilnych z najwyższej półki – Samsung czy iPhone. Konkretnie weźmiemy na cel modele Galaxy S7 Edge oraz iPhone 6S Plus.

Specyfikacja techniczna

Pod względem specyfikacji technicznej na prowadzenie wysuwa się zdecydowanie Samsung Galaxy S7 Edge. Smartfon ten na papierze może sprawiać wrażenie niemal dwa razy szybszego od najmocniejszej propozycji Apple’a. Faktycznie mamy do czynienia w tej chwili z najszybszym urządzeniem, napędzanym systemem operacyjnym Android, który zapewnia doskonałą reakcję i szybkie działanie aplikacji.

Do tego dochodzi możliwość obsługi rozdzielczości Quad HD jest sporym plusem, biorąc pod uwagę to, że firma z Cuprtino zdecydowała się „zaledwie” na Full HD, które zdaje się być dzisiaj standardem w smartfonach. Sprawia to, że koreański smartfon ma do zaoferowania większą jakość szczegółów na tej samej wielkości wyświetlacza.

Punkt dla Samsunga

System operacyjny

Jest jeden element, który sprawia, że w batalii „Samsung czy iPhone” urządzenia Apple’a sporo nadrabiają. Mowa tu konkretnie o systemie operacyjnym iOS. Dbałość o każdy element systemu, optymalizacja, aż w końcu restrykcje Apple’a co do umieszczanych w App Store zewnętrznych aplikacji sprawiają, że przez kilka lat będziemy mogli cieszyć się doskonale działającym systemem.

O doskonałej optymalizacji iOS-a świadczy fakt, że iPhone 5 cechował się parametrami technicznymi, które w czasie jego premiery uznawane były w Androidach za specyfikację, charakterystyczną dla telefonów budżetowych. Mimo to w testach wydajności smartfon ten zawstydzał w wielu aspektach flagowe urządzenia konkurencji. Tak więc nie należy zwracać uwagi na to, jak prezentują się liczby przy takich parametrach jak procesor czy pamięć operacyjna, bo w rzeczywistości wydajność Samsunga Galaxy S7 Edge i iPhone’a 6S Plus prezentuje się na bardzo podobnym poziomie.

Punkt dla iPhone’a

Aparat fotograficzny

Zarówno Apple, jak i Samsung zdecydował się na zamontowanie w swoich flagowcach aparatu fotograficznego o matrycy 12 Mpix. Duże piksele zapewniają z kolei wykonanie zdjęć o wyjątkowo ostrej jakości obrazu nawet w przypadku mniejszej ilości docierającego do telefonu światła zewnętrznego

Remis

W rzeczywistości trudno wybrać lepszego flagowca: zarówno Samsung Galaxy S7 Edge, jak i iPhone 6s Plus to doskonałe urządzenia, których wady są niedostrzegalne dla zwykłego użytkownika. Całość opiera się przede wszystkim na fakcie, czy chcemy korzystać ze sprawdzonego Androida czy też przesiadać się na iOS-a (jeżeli oczywiście nie mieliśmy wcześniej z nim do czynienia), gdyż to systemy o zupełnie innej architekturze i innym sposobie użytkowania. Pozostałe kwestie są w rzeczywistości wyłącznie estetyczne.

Marzysz o kupnie Samsunga Galaxy S7 Edge lub iPhone’a 6s Plus ?

Sprawdź ofertę MatrixMedia !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.