Samsung Galaxy S7 – dane techniczne, czyli co wiemy po oficjalnej prezentacji nowego flagowca z Korei

Samsung Galaxy S7 – dane_techniczne_flagowca_z_Korei

W poprzednim tygodniu sporo czasu poświęciliśmy zbliżającej się oficjalnej prezentacji najbardziej oczekiwanego flagowca 2015 roku – Samsung Galaxy S7. Dane techniczne, które podaliśmy w poprzednich tekstach w końcu można oficjalnie zweryfikować. Jak miały się przewidywania do rzeczywistości?

Samsung Galaxy S7 – dane techniczne

Znaczna część danych technicznych na temat smartfona Samsung Galaxy S7 krążyła już po sieci długo przed oficjalną prezentacją telefonu, która odbyła się 21 lutego. Przecieki w dużej mierze pokryły się z faktyczną specyfikacją urządzenia. Nie brakuje jednak kilku niespodzianek. Co więc dostajemy w smartfonie Samsung Galaxy S7?

Wysokiej jakości wyświetlacz

Samsung Galaxy S7 zgodnie z przewidywaniami sprzedawany jest w wersji płaskiej z wyświetlaczem o przekątnej 5,1” oraz Edge z zagiętym panelem o przekątnej 5,5”. W obu przypadkach do czynienia mamy z technologią Super AMOLED, obsługującą rozdzielczość 2560×1440 pikseli (QHD). Co ważne, w przypadku tych telefonów zainstalowana została technologia Always on display, dzięki której na ekranie zablokowanego telefonu możemy bez przerwy otrzymywać informacje na temat godziny czy powiadomień. Zużycie baterii jest minimalne, ponieważ piksele, na których nie jest wyświetlany żaden obraz zostają zupełnie wyłączone.

Wysoka wydajność

W Samsungu Galaxy S7 zamontowano 8-rdzeniowy procesor Exynos 8890, zapewniający jeszcze szybszą pracę niż w przypadku Samsunga Galaxy S6. Co więcej, nabywając nowego flagowca z Korei otrzymamy również 4 GB pamięci operacyjnej, dzięki czemu zapewnimy sobie niezwykle szybkie działanie telefonu. Oczywiście całość napędzana jest systemem operacyjnym Android Marshmallow z nakładką TouchWiz.

Tylni aparat fotograficzny 12 Mpix

Zgodnie z przewidywaniami Samsung w najnowszym modelu swojego flagowca postanowił zmniejszyć liczbę pikseli do 12 Megapikseli. Decyzja ta może dziwić, szczególnie, że takie modele jak S5 i S6 zaopatrzone były w aparaty 16-megapikselowe. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w telefonie Samsung Galaxy S7 mamy do czynienia z większymi, a przez to lepiej naświetlanymi pikselami, aparat ostatecznie robi lepszej jakości zdjęcia, szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Lepsza bateria

Samsung Galaxy S7 zapowiada się na jeden z najdłużej działających smartfonów na rynku. Dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 3000 mAh w wersji flat oraz 3600 mAh w wersji Edge będziesz mieć pewność, że telefon będzie służył Ci na długie godziny. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby pooglądać sobie seriale czy pograć w gry podczas kilkugodzinnych podróży pociągiem lub autobusem. Jak w przypadku ostatniego modelu mamy również możliwość szybkiego ładowania za pomocą ładowarki indukcyjnej.

Obsługa kart microSD

Rzecz, której prawdopodobnie najbardziej brakowało w Samsungu Galaxy S6, a obecna była jeszcze w modelu S5. Koreański producent postanowił wysłuchać uwag konsumentów, stąd też w telefonie Samsung Galaxy S7 ponownie pojawia się możliwość rozszerzenia pamięci telefonu o dodatkowe GB za pomocą kart microSD.

Wodoodporność

Powróciła również inna funkcja z Samsunga Galaxy S5 – najnowszy flagowiec z Korei będzie wodoodporny! Nie znaczy to oczywiście, że będziemy mogli dowolnie korzystać z tego dobrodziejstwa. Według informacji podanych przez producenta telefon możemy narazić na działanie wody przez maksymalnie 30 minut do głębokości wynoszącej 1,5 m.

Niezwykle estetyczny design

Samsung zdecydował się kontynuować stylistykę, wprowadzoną do swoich telefonów przy okazji Samsunga Galaxy S6 i S6 Edge. To wciąż niezwykle trwałe połączenie szkła i aluminium, a lekkie zaokrąglenie na krawędziach sprawia, że telefon jeszcze lepiej trzyma się w dłoni. Największą innowacją w Samsungu Galaxy S7 w porównaniu do poprzedniego modelu jest mniej wystający obiektyw aparatu. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów z chowaniem telefonu do kieszeni.

Samsung Galaxy S7 – przedsprzedaż w sklepie MatrixMedia

Sklep MatrixMedia uruchamia przedsprzedaż smartfona Samsung Galaxy S7. Dane techniczne wydają się wystarczająco przekonujące do tego, aby zaopatrzyć się w smartfon. Jednak aby jeszcze lepiej korzystać z cudu techniki, jakim jest nowy flagowiec z Korei, MatrixMedia oferuje smartfon Samsung Galaxy S7 wraz z goglami do wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR w cenie!

Chcesz wiedzieć więcej na temat nowego urządzenia Samsunga?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.