Słuchawki Sony MDR-ZX310 i MDR-ZX310AP – niska cena, wysoka jakość

Jak zoptymalizować brzmienie swojego zestawu audio?

Kupienie odpowiednich słuchawek to niezwykle trudny wybór. Trudno się dziwić: urządzenia różnią się od siebie specyfikacją, a ceny potrafią się wahać się od kilkunastu złotych do kilku tysięcy. Jeżeli nie jesteś jednak zapalonym audiofilem, a zależy Ci na słuchawkach wysokiej jakości za niską cenę, warto pomyśleć nad modelami: Sony MDR-ZX310 i MDR-ZX310AP. Jaka jest ich specyfikacja techniczna?

Słuchawki Sony MDR-ZX310 i słuchawki MDR-ZX310AP – specyfikacja techniczna

Przewodowe słuchawki nauszne z serii Sony MDRZX310 charakteryzują się niezwykłym, jak na tę cenę, zakresem częstotliwości, wynoszącym od 10 Hz do 24 kHz. Co to oznacza? Parametr ten odpowiada za przenoszenie dźwięku – oznacza to, że im większa rozpiętość, tym słuchawki pełniej odtworzą dźwięk ze źródła, do którego zostały podłączone. Słuchawki w podobnym do  produktów Sony MDR-ZX310 i SonyMDR-ZX310AP zakresie cenowym potrafią zamykać te wartości w zaledwie 18, maksymalnie 20 kHz.

Na specyfikację techniczną słuchawek składa się również inna ważna wartość: ich czułość lub – jak kto woli – skuteczność. W przypadku omawianych słuchawek firmy Sony wynosi ona 98 dB. Wskaźnik ten mówi o tym, jaka maksymalnie głośność może wydobyć się ze słuchawek. Im więcej ona wynosi, tym lepiej, ale należy pamiętać, że już 90 dB równa się hałasowi bardzo ruchliwej ulicy.

Na korzyść słuchawek Sony MDR-ZX310 i Sony ZX310AP przemawia również ich wygoda. Skonstruowane są w taki sposób, aby nauszniki idealnie przylegały do uszu, nie powodując u osoby korzystającej z dobrodziejstw sprzętu wrażenia ściśniętej głowy.

Słuchawki Sony MDR-ZX310 i słuchawki Sony MDR-ZX310AP – różnice

Nieznaczna różnica cenowa może budzić pytanie: czym różni się model Sony MDR-ZX310 od MDR-ZX310AP? Przyrostek AP oznacza możliwość obsługi słuchawek za pomocą pilota, który przystosowany jest do współpracy z systemem Android. Dzięki temu nie musisz wyciągać swojego smartfona, kiedy chcesz zmienić utwór – wystarczy, że naciśniesz odpowiedni przycisk na pilocie. Ponadto słuchawki Sony MDR-ZX310AP wyposażone są w mikrofon, przez co stanowić mogą doskonałą propozycję dla fanów rozrywki elektronicznej, chcących porozumiewać się z pozostałymi graczami podczas gry w sieci.

Marzysz o zakupie idealnych słuchawek dla siebie? A może chcesz dowiedzieć się jakie słuchawki wybrać?

Sprawdź naszą ofertę słuchawek SONY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.