Samsung QLED – więcej niż domowe kino

telewizor1

Obraz w rozdzielczości 8K, zintegrowany dźwięk przestrzenny i minimalistyczna konstrukcja – najnowsze modele telewizorów z serii Samsung QLED, to więcej niż tylko domowe kino.

Serce nowej generacji telewizorów to procesor Quantum 8K

Sercem nowych telewizorów serii Samsung QLED 8K jest procesor Quantum 8K – zaprojektowany specjalnie dla nowej generacji urządzeń koreańskiego giganta. Odpowiada m.in. za inteligentne skalowanie do rozdzielczości najbliższej 8K, poprawę jakości dźwięku i optymalizuje działanie telewizora. Zaawansowany procesor wykorzystuje zgromadzone w bazie danych miliony obrazów, dzięki czemu może automatycznie dobierać odpowiednie filtry do wyjściowego obrazu. Niezależnie jakiej jest on jakości i formatu zostanie poprawiony tak, by wyglądał jak stworzony w rozdzielczości 8K.

Nowe urządzenia Samsunga wykorzystują także technologię Quantum Dot, czyli kropki kwantowej – daje to 100% natężenie kolorów, niezależnie od jasności. Kolory uszlachetnia także Quantum HDR, a obraz na ekranie dostosowuje się do warunków oświetleniowych, za co odpowiada zastosowana w tych telewizorach Funkcja Adaptacji Obrazu. W Samsungach QLED zastosowano również bezpośrednie strefowe podświetlenie, dzięki czemu wyraźny jest każdy detal obrazu, a komfort oglądania poprawia ultraszeroki kąt widzenia.

Dźwięk podążający za obiektem

Telewizory Samsung QLED zapewniają kinową jakość dźwięku. Dzięki zastosowanej tu technologii OTS+ system głośników daje przestrzenny podążający za obiektem dźwięk. Jest też aktywny wzmacniacz głosu (AVA), więc gdy przeszkadzają jakieś szumy wokół nie trzeba zwiększać głośności, by usłyszeć dialogi. Koreański sprzęt analizuje także każdą scenę i, w zależności od jej rodzaju, wzmacnia wybrane dźwięki. Choć QLED daje wysoką jakość dźwięku, to można go jeszcze poprawić. Głośniki telewizora synchronizują się bowiem z soundbarem Samsunga, a dzięki technologi Q-Symphony działają razem i wzajemnie się uzupełniają.

Minimalistyczna konstrukcja i innowacyjny design

Samsung QLED to właściwie sam ekran, a przynajmniej tak się może wydawać. Jego ramka jest bowiem prawie niedostrzegalna. Dzięki czemu telewizor, nawet o dużej przekątnej ekranu, nie dominuje w pokoju i pasuje właściwie do każdego wystroju. Wystarczy włączyć tryb Ambient+, a urządzenie Samsunga może się zmienić w dekorację i wtopi się we wnętrze mieszkania. Można również włączyć tryb informacyjny, a na ekranie będą się wyświetlać najważniejsze informacje czy prognoza pogody. Z tym telewizorem nie ma także problemu z plątaniną kabli. Już po raz kolejny koreański gigant zastosował bowiem rozwiązanie nazwane Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem (One Invisible Connection), czyli niewidoczny kabel zlewający się z tłem. Cała reszta urządzeń integrowana jest z odbiornikiem za pomocą modułu One Connect, który można ukryć nawet w szafie. Dzięki temu telewizor jeszcze bardziej wtapia się w otocznie i może być jego ozdobą, nawet gdy jest wyłączony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.