Słuchawki nauszne czy douszne? Różnice, opinie, ceny

project_comment_file625e78ebc13c9-12

Słuchawki zyskały na popularności już bardzo długi czas temu. Dzięki nim możemy słuchać muzyki w praktycznie każdych warunkach. Niezależnie czy jesteśmy w domu, trasie, uprawiając, sport słuchawki często nam towarzyszą. Ich uniwersalność jest fantastycznym aspektem, a muzyka czy ulubiony podcast towarzyszy nam praktycznie zawsze. Warto, jednak przy ich kupnie zwrócić uwagę, w jakich okolicznościach będziemy z nich korzystać. To powinno bezpośrednio się przełożyć na rodzaj, który wybierzemy.

Słuchawki douszne – co musisz o nich wiedzieć?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj słuchawek, które wkładamy do uszu. Według użytkowników, ich główną zaletą są niewielkie rozmiary, lekkość oraz dyskrecja. Dzięki temu znajdują zastosowanie w bardziej aktywnych zajęciach. Niestety, z racji niewielkich rozmiarów słuchawki douszne prezentują zazwyczaj niższą jakość niż wersja nauszna. Zdecydowanie ten rodzaj słuchawek jest świetnym wyborem, jeśli chodzi o ich mobilność. Świetnie sprawdzą się w drodze do pracy, na siłowni, czy podczas biegania. Jeśli jesteś osobą, która prowadzi aktywny tryb życia, bądź lubisz mieć zawsze słuchawki przy sobie, Twój wybór powinien paść właśnie na wersję douszną. Użytkownicy chwalą sobie ich niewielkie rozmiary i wagę. Ich konstrukcja pozwala na przetransportowanie ich wszędzie, co jednogłośnie jest ich największą zaletą.

Słuchawki nauszne – brak mobilności kosztem lepszej jakości

Słuchawki nauszne, są nakładane na uszy i posiadają charakterystyczny pałąk wykonany z tworzywa sztucznego. W zależności od modelu lub producenta może być otoczony gumą, gąbką lub innym materiałem. Robi się to w celu zniwelowania uczucia nacisku na głowę oraz podniesienia komfortu. Są świetnym wyborem, zwłaszcza gdy chcemy je połączyć z domową elektroniką. Przede wszystkim dostarczają bardziej spektakularnego brzmienia. Dynamika dźwięku i basu jest naprawdę ogromnym atutem tej wersji. Słuchawki nauszne również świetnie izolują dźwięk zewnętrzny. Zdecydowanie jest to opcja uniwersalna, która nie służy tylko do słuchania muzyki, lecz również przypadnie do gustu wszystkim fanom gamingu. Gamerzy wypowiadają, się jednogłośnie: “Jakość brzmienia zdecydowanie jest istotnym aspektem podnoszącym emocje płynące z rozgrywek”. Jeśli mobilność nie ma dla Ciebie większego znaczenia i stawiasz na wyższą jakość dźwięku, zdecydowanie powinieneś postawić na słuchawki nauszne.

Różnice

Przede wszystkim pierwszą podstawową różnicą jest rozmiar. Słuchawki douszne są dużo mniejszym wariantem, ale dzięki temu bardziej funkcjonalnym. Mobilność i waga są czynnikiem istotnym w tym wypadku, bo sprawiają, że słuchawki douszne są po prostu bardziej wygodne. Z pewnością, jeśli potrzebujesz rozwiązania do korzystania poza domem bądź podczas aktywności fizycznej będzie to dobry wybór. Wersja bezprzewodowa jest najbardziej wygodnym rozwiązaniem w tym wypadku. Słuchawki nauszne są znacznie częściej polecane osobom, dla których mobilność nie ma większego znaczenia. W zamian odwdzięczają się świetną jakością brzmienia czy głębokości basów. Zdecydowanie jest to również świetna opcja dla gamerów. Oczywiście w zależności od naszej wygody tutaj też możemy postawić na rozwiązanie przewodowe bądź bezprzewodowe.

Ceny

Zakres cenowy zdecydowanie jest dość szeroki. Jak w przypadku innych sprzętów AGD wszystko zależy od tego, w jakiej półce cenowej chcemy kupić sprzęt. W obu wariantach, zarówno nausznym, jak i dousznym znajdziemy słuchawki do kwoty 200,500 czy nawet 1000 złotych. Oczywiście czym większy budżet przeznaczymy na słuchawki, tym jakość ich wykonania oraz dźwięku z pewnością będzie lepsza.

Podsumowując

Niezależnie od tego, na jaki typ słuchawek się zdecydujesz, jest to przydatny gadżet, który warto posiadać. Słuchawki mają zastosowanie w wielu różnych sytuacjach, co czyni je bardzo uniwersalnym urządzeniem. Zapraszamy na matrixmedia.pl, gdzie przygotowaliśmy specjalnie dla Was szeroką ofertę słuchawek w świetnych cenach. Zapraszamy również do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych jak Facebook czy Instagram, gdzie na bieżąco informujemy Was o wszelkich nowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.