Uncharted 4 Kres złodzieja – zwieńczenie sagi o Nathanie Drake’u

uncharted 4 kres złodzieja przedsprzedaż

Jeszcze 10 lat temu Naughty Dog kojarzone było z dwoma markami o kreskówkowym rodowodzie – Crash Bandicoot i Jak & Daxter. Wszystko zmieniło się wraz z grą Uncharted: Fortuna Drake’a w 2007, która rozpoczęła serię niezwykle dobrze przyjętych realistycznych przygodowych gier akcji z Nathanem Drake’iem w roli głównej. 10 maja premierę będzie miała jej ostatnia, czwarta część: Uncharted 4 Kres złodzieja. Przedsprzedaż  gry prowadzona jest przez sklep MatrixMedia.

Fabuła Uncharted 4 Kres złodzieja

Jak zapewne pamiętacie z poprzednich części, Nathan Drake nie należał do osób, które lubiły siedzieć w jednym miejscu. Wiecznie żądny przygód bohater, podający się za przodka korsarza sir Francisa Drake’a, zwiedził Tybet, Turcję, Kolumbię, Francję, Jemen, a nawet odnalazł legendarne krainy El Dorado i Shamballę.

Po licznych wyprawach po całym świecie Drake postanowił porzucić swój dotychczasowy tryb życia, by wraz z żoną Eleną prowadzić spokojny, szczęśliwy żywot. I tu właśnie zaczyna się akcja najnowszej części serii Uncharted. Po trzech latach od wydarzeń przedstawionych w trzeciej części, życie Nathana zostaje wywrócone do góry nogami wraz z pojawieniem się Sama – brata głównego bohatera, który od dawna uznawany był za zmarłego. Życie rodzeństwa Drake’ów zależy od ukrytego na Madagaskarze skarbu, dlatego też Nathan ociera z kurzu swój wysłużony notatnik, zaciąga do współpracy swojego mentora, Victora Sullivana i wspólnie wyruszają na afrykańską wyspę.

Usprawnienia i nowości w Uncharted 4 Kres złodzieja

Trzon rozgrywki pozostaje niezmieniony. Nadal mamy do czynienia z przygodową grą akcji obserwowaną z perspektywy trzeciej osoby (tzw. TPP), w której strzelaniny i rozwiązywanie zagadek logicznych odgrywają równorzędną rolę. Wprowadzono jednak sporo usprawnień, co wynika z opracowania gry na nową generację konsol. Należy więc oczekiwać lepszej, bardziej szczegółowej i realistycznej grafiki.

To, co najbardziej rzuca się w oczy to mapy – zdecydowanie mniej liniowe, obfitujące w wiele ścieżek, dzięki którym można dojść do celu. Jeden z filmów przedstawiających rozgrywkę ukazywał nam nawet otwarty świat, po którym możemy poruszać się pojazdami. Nie jest to może poziom wolności, z którym spotkaliśmy się w takich grach jak GTA 5, Wiedźmin 3 czy Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Jest to i tak to duży krok w przód w porównaniu do poprzednich części Uncharted, w których prowadzeni byliśmy przez twórców po sznurku.

Największą nowością oprócz większego, bardziej otwartego terenu działań, jest nowy system skradania. Wrogów będzie można uprzednio oznaczać, a wszelkie podejrzane akcje wywołują u nich zwiększenie wskaźnika zaalarmowania.

Z rzeczy znanych i lubianych nie zabraknie oczywiście trybu Multiplayer, którego wersję beta można było przetestować już w poprzednim roku. Miłym zaskoczeniem ze strony twórców jest fakt, że wszystkie dodatki DLC do trybu wieloosobowego będzie można odblokować za pomocą zbieranej w grze waluty.

Uncharted 4 Kres złodzieja – przedsprzedaż w sklepie MatrixMedia

Jesteś zainteresowany grą Uncharted 4 Kres złodzieja? Przedsprzedaż prowadzona w sklepie MatrixMedia sprawi, że będziesz się mógł cieszyć nią już w dniu premiery! Oferta obejmuje grę oraz konsolę Playstation 4 w specjalnej limitowanej edycji.  Na urządzeniu w srebrnym kolorze znajduje się bowiem grafika z Nathanem Drake’iem. Sama konsola to najnowsza wersja Playstation 4 C chassis, która jest o 10% lżejsza od zwykłej edycji, a ponadto zużywa o 8% mniej energii, a błyszcząca powierzchnia została zastąpiona matową. Jesteś zainteresowany grą Uncharted 4 Kres Złodzieja? Sprawdź ofertę sklepu internetowego MatrixMedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.