Sony Xperia Z5 – parametry techniczne

Sony Xperia Z5 parametry techniczne

W niedługi czas po premierze Sony Xperia Z3 stała się telefonem kultowym – do dzisiaj zresztą zadziwia swoimi parametrami. Xperia Z3+, w Japonii znana jako Z4, mimo kilku poprawek, nie zaburzyła tej pozycji. W końcu jednak nadszedł czas na prawdziwego zastępcę w postaci nowoczesnej Xperii Z5.

Parametry techniczne Sony Xperia Z5

Wyświetlacz telefonu posiada przekątną 5,2” i umożliwia wyświetlanie na telefonie obrazu w jakości Full HD (1080p). Zastosowana technologia przez Sony autorska technologia Triluminos sprawia, że ekran doskonale odwzorowuje czerń, a zakłamanie barw nie następuje nawet pod szerokim kątem widzenia. 3 GB pamięci RAM oraz 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 sprawiają, że smartfon natychmiastowo reaguje na Twoje polecenia, a nawet najbardziej zasobożerne aplikacje nie sprawią Ci nawet najmniejszego problemu.

<h2″>Doskonały aparat

Sony Xperia Z5 to nie tylko szybki procesor i spora ilość pamięci RAM, ale także doskonały 23-megapikselowy aparat, umożliwiający wykonywanie zdjęć i filmów w rozdzielczości 4K. Oprócz wykonywania najwyższej jakości zdjęć, oferuje także funkcję automatycznej ostrości o precyzji 0,03 sekundy – wystarczy, że dotkniesz na ekranie miejsce, na którym chcesz się skupić, a telefon automatycznie wykona zdjęcie z ustawioną odpowiednią ostrością. Technologia Clear Image Zoom pozwala z kolei na pięciokrotne przybliżenie obrazu bez utraty jakości, zaś światłoczuły przetwornik Exmor RS, będący autorskim rozwiązaniem Sony, umożliwia wykonanie fotografii nawet przy słabym świetle. Miłośnicy autoportretów z ręki będą z kolei zachwyceni 5-megapikselowym aparatem umieszczonym nad wyświetlaczem.

Nowoczesne rozwiązania

Smartfon Sony Xperia Z5 został wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań. Umieszczenie czytnika linii papilarnych z boku sprawia, że odblokowanie telefonu odbywa się zdecydowanie szybciej niż w przypadku innych rozwiązań, stosowanych w urządzeniach mobilnych.

Dzięki zainstalowanej w Xperii Z5 funkcji Remote Play możesz korzystać ze swojej konsoli Playstation 4 bez potrzeby zajmowania telewizora. Wystarczy tylko połączenie za pomocą Wi-Fi lub internetu. Jako kontrolera możesz używać zarówno ekranu dotykowego smartfona, jak i pada DualShock 4.

Poza tym, z telefonem Sony Xperia Z5 nie musisz obawiać się deszczu czy zalania telefonu napojem. Urządzenie można umieścić do 30 minut na głębokości 1,5 m. Jedyne, o czym należy pamiętać to zabezpieczenie wszystkich portów osłonami. Zastosowanie pyłoszczelnej i wodoodpornej konstrukcji pozwala na używanie telefonu nawet w przypadku najbardziej niespodziewanych zdarzeń.

Najnowszy model flagowej serii smartfonów od Sony to przykład urządzenia mobilnego, skonstruowanego z dbałością o każdy szczegół. Gigant z Japonii swoją Xperią Z5 po raz kolejny wyprzedza konkurencję. Warto wspomnieć, że oferowane są również modele Compact i Premium, pierwszy cechuje się mniejszymi rozmiarami niż standardowy Z5 (4,6 cala), drugi zaś charakteryzuje się pierwszym na świecie wyświetlaczem, umożliwiającym wyświetlanie rozdzielczości 4K na ekranie telefonu. Oprócz tych drobnych zmian, parametry techniczne wszystkich telefonu z rodziny Z4 są podobne.

Jeżeli stawiasz na jakość, sprawdź koniecznie ofertę MatrixMedia lub skonsultuj się z naszym ekspertem, który doradzi Ci w wyborze optymalnego urządzenia dla Ciebie.

Sprawdź naszą ofertę smartfonów SONY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.