Zegarek sportowy do biegania

Zegarek sportowy lub smartwatch do biegania

Posiadanie smartwatcha to już niemal obowiązek każdego, kto uprawia sport. Ma wiele zalet, ale przez to, że łączy się z naszym smartfonem, ani na chwilę nie daje nam odpocząć od przychodzących wiadomości i telefonów. Może więc lepiej zainwestować w zegarek, który pozwoli skupić się wyłącznie na treningu? Co myślicie o takiej opcji? Sprawdźmy razem, na jaki zegarek sportowy do biegania warto zwrócić uwagę.

Definicja dobrego zegarka

 

Zanim podejmiemy decyzję, jaki zegarek do biegania kupić, zastanówmy się, czym kierować się przy wyborze. Po pierwsze – ceną. Sami wiemy najlepiej, ile możemy przeznaczyć na ten cel. Po drugie – wytrzymałością urządzenia, a więc nie tylko jakością materiałów, z jakich został wykonany, ale też długością pracy na jednym ładowaniu. Po trzecie – dopasujmy parametry zegarka do intensywności naszych treningów. Jeśli za każdym razem pokonujemy wiele kilometrów, powinniśmy wybrać urządzenie, które daje możliwość zapisania jak największej ilości tras i punktów. Po czwarte i ostatnie – zdecydujmy się na takie, które ma GPS. Pozwoli nam bezpiecznie odkrywać nowe trasy i wracać do tych, które już przebyliśmy.

 

Zegarek sportowy Kruger&Matz Navigator 100

 

Na tle innych, zdecydowanie wyróżnia się zegarek sportowy Kruger&Matz Navigator 100. Co w nim takiego szczególnego? Dobra specyfikacja techniczna i wiele przydatnych funkcji za stosunkowo niską cenę. Urządzenie dysponuje kilkoma trybami: pomiarem czasu, prędkości, nawigacji i stopera. Zostało również wyposażone w tryb pomiaru tętna. Navigator 100 da nam precyzyjną informację, jak nasz organizm znosi różne formy aktywności fizycznej, zmiany tempa lub intensywności biegu. Możemy przy okazji ustawić limit tętna, a gdy go przekroczymy, zegarek nam to zasygnalizuje. Tryb kompasu, dzięki GPS-owi, pozwala na rejestrowanie przebytych tras, by później odtworzyć je podczas dowolnego treningu. Nie lubicie biegać bez konkretnego celu? Ustawcie go przy pomocy zegarka zegarka Navigator 100, a on powie wam, czy udało się wam się go osiągnąć, czy też musicie zwiększyć tempo biegu. Bateria 2000 mAh wytrzyma naprawdę długo, więc możecie sobie pozwolić na długie dystanse. Zapiszecie przy tym do 99 okrążeń i ponad 4 tysiące punktów, a stopień ochrony IPX 7 zagwarantuje bezpieczne użytkowanie zegarka nawet podczas niepogody. Jak utrwalić ulubione trasy? Na przykład dzięki dedykowanej aplikacji Sport Tracks, działającej na zasadzie innych, popularnych aplikacji dla sportowców. Koszt takiego sportowego zegarka to ok. 500zł.

Zegarek sportowy Kruger&Matz Navigator 100

 

Porównaj zegarki sportowe w Matrix Media

Garmin Vivosmart HR

 

A co jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez naszego smartfona i nie chcemy się z nim rozstawać nawet na czas treningu? Chociaż opcja czasowego detoksu od telefonu wydaje się dużo przyjemniejsza, w takim wypadku warto zainteresować się np. opaską Garmin Vivosmart HR. To pewien kompromis między typowym smartwatchem a zegarkiem sportowym do biegania. Dlaczego? Bo najlepiej sprawdzi się nie na codzień, ale właśnie podczas uprawiania sportu. Opaska Garmin jest cienka i lekka, więc nie będzie przeszkadzała nawet podczas szybkiego biegu. Urządzenie pokazuje przebyty dystans, ilość spalonych kalorii, zrobionych kroków albo pokonanych pięter. Rozpoznaje przy tym rodzaj naszej aktywności – wie, czy biegniemy, idziemy czy płyniemy. Także i w tym zegarku występuje opcja (24-godzinna!) pomiaru tętna. Garmin analizuje intensywność treningu, a następnie wyznacza cel na kolejny. Odpowiada za to system Move IQ. Technomaniacy mogą przy tym odetchnąć z ulgą. Opaska Garmin daje możliwość obierania wiadomości i telefonów, a także sterowania odtwarzaniem muzyki. Na jednym ładowaniu będzie działać do 5 dni.

Opaska Garmin Vivosmart HR opis

CZYTAJ TAKŻE – iWOWN I6HR – TANI SMARTBAND DO ĆWICZEŃ

 

Zegarek sportowy do biegania

 

Okazuje się, że podstawą jest decyzja, czy chcemy, by zegarek sportowy był połączony z naszym smartfonem, czy nie. Jeśli zależy nam, by podczas treningu nikt nam nie przeszkadzał, wybierzmy urządzenie w typie Kruger&Matz Navigator 100. Jeżeli z jakichś powodów nie możemy sobie na to pozwolić, skoncentrujmy się na smartwatchach i opaskach, jak np. Garmin Vivosmart HR. Każde z tych urządzeń pomoże kontrolować nasze osiągi i czerpać jeszcze większą przyjemność z każdego biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.