Zmiana sposobu nadawania TV naziemnej – najważniejsze informacje

tn blog

Już niebawem, od 1 lipca 2022 roku zostanie wprowadzony nowy standard nadawania programów telewizyjnych. Zmiana jest bardzo globalnym krokiem, nie wystąpi tylko w Polsce, ale również we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Przejście z DVB-T na DVB-T2 rozpocznie się 28 marca i potrwa do 28 czerwca 2022 roku. W tym wszystkim warto pamiętać o kilku istotnych czynnikach, które sprawią, że zmiany przebiegną dla nas bezproblemowo.

Co niosą za sobą nowe rozwiązania?

Wbrew pozorom, tym razem zmiany wydaje się, że będą miały bardzo pozytywny skutek. Szykuje się swego rodzaju istna rewolucja, jeśli chodzi o jakość przedstawionych nam produkcji. Dodatkowo telewizja sprezentuje jej użytkownikom szereg nowych rozwiązań i możliwości w zakresie wyboru treści pod swoje indywidualne preferencje. Przede wszystkim, całość stanie się bardziej multimedialna i intuicyjna, co może ułatwić nam wiele kwestii oraz pozwoli nam dobierać programy bardziej pod siebie. Wszystko przez to, że zmiany będą się przekładać na zacieranie granic między telewizją a internetem. Cały branża telewizyjna wykonuje duży krok naprzód w stronę satysfakcji odbiorcy za pomocą innowacyjności oferowanych programów. Nowy standard nadawania spowoduje, że pojawią się dwa nowe multipleksy, które zaoferują nam prawdopodobnie nawet kilkanaście nowych kanałów telewizyjnych. Co za tym idzie każdy z użytkowników z całą pewnością znajdzie coś dla siebie.

Koniecznie sprawdź swój telewizor!

Niestety, ale szereg nowych udoskonaleń nie będzie dostępny dla wszystkich użytkowników. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że starsze modele telewizorów nie będą w stanie się dostosować technologicznie do nowych standardów i rozwiązań oferowanych nam przez telewizję. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć, będzie sprawdzenie swojego odbiornika pod kątem nowych wymogów. Najprostszym sposobem będzie ustalenie naszego modelu telewizora, a w późniejszym etapie sprawdzenie czy znajduje się na liście producenta pod kątem nowego standardu TV DVB-T2. Ewentualnie Telewizja Polska przygotowała dla nas drugi alternatywny sposób. Wystarczy dostroić odbiornik do kanału 28 i wówczas uzyskamy kanał “Sprawdzam TV”, który automatycznie bez naszej ingerencji sprawdzi za nas czy nasz odbiornik spełnia nowe standardy nadawania telewizji naziemnej.

Milowy krok w stronę nowoczesności

Nowy standard TV DVB-T2 to przełom, którego nikt się nie spodziewał, ale, na który każdy czekał. Wszystkie kanały zostaną zaoferowane w jakości HD, prawdopodobnie pojawi się również kanał w rozdzielczości 4K. Wszystkie te aspekty powodują, że na naszym rodzimym rynku doświadczymy prawdziwej technologicznej rewolucji. Możliwość przewijania naszych ulubionych programów, czy możliwość ich zatrzymywania brzmi wręcz pasjonująco. Nikt nie spodziewał się aż tak dużych zmian, jednak warto się na nie przygotować, gdyż zaczną się w niedługim dla nas terminie. Warto skrupulatnie posprawdzać czy nasz sprzęt sprosta nowym wymaganiom, dzięki czemu my użytkownicy będziemy mogli się rozkoszować nowym standardem nadawania i wszystkimi jej funkcjami.

Podsumowując

Jeśli po sprawdzeniu Twojego odbiornika nie spełni, on wymagań to nic złego się nie dzieje. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony matrixmedia.pl gdzie przygotowaliśmy specjalnie dla Was szeroką ofertę telewizorów. Odbiorniki sprzedawane przez nas cechują się najwyższym standardem jakości oraz wykonania. Częsta liczba promocji pozwoli nabyć Tv w wyjątkowej cenie, którą zawsze możemy negocjować w celu jak największej satysfakcji naszych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.