Zmywarka energooszczędna Beko – którą wybrać?

która zmywarke beko wybrac

Zmywanie naczyń nie należy do przyjemności, dlatego w dzisiejszych czasach do zakupu zmywarki nikogo nie trzeba przekonywać. Przy wyborze zmywarki głównym kryterium jest jej funkcjonalność i cena, jednak coraz częściej zwracamy uwagę także na klasę energooszczędności. Tym razem sprawdzimy, co do zaoferowania ma firma BEKO.

Energooszczędność – czy to się opłaca?

Szeroka oferta zmywarek na rynku sprawia, że rodzi się pytanie – którą zmywarkę wybrać? Wybierając urządzenia AGD powinniśmy mieć świadomość, że sprzęty kuchenne pochłaniają niemal połowę zapotrzebowania na energię elektryczną w domu. Jeśli więc planujecie zakup zmywarki, koniecznie szukajcie tych o wysokiej klasie energooszczędności. Marka BEKO, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, również wprowadziła do swojej oferty zmywarki energooszczędne.

 

Na każdą kieszeń

Dla osób, które szukają taniej i jednocześnie energooszczędnej opcji powstała wolnostojąca zmywarka BEKO DFS26020W. Kosztuje 1189 zł, a w tej cenie otrzymujemy klasę energetyczną A++ i zużycie energii 211 kWh w ciągu roku. Dodatkowo zmywarka posiada funkcję Fast+, Turbo Wash, GlassShield oraz możliwość dodatkowego płukania naczyń. Wszystko to w prostej i estetycznej formie, która będzie pasować do każdej kuchni. Ze względu na swoje nieduże gabaryty (szerokość 44,8 cm) taka zmywarka to idealne rozwiązanie do małych mieszkań.

 

Sprawdź ofertę zmywarek w Matrix Media!

Większy może więcej

Jeśli mamy dużą rodzinę i codziennie stos naczyń do mycia, idealnym wyborem będzie wolnostojąca zmywarka BEKO DFN28323X, która pomieści aż 13 kompletów naczyń. Klasa energetyczna to również A++, a roczne zużycie energii to 262 kWh, jednak należy mieć na uwadze, że to gabarytowo większy sprzęt (szerokość 59,8 cm). Zmywarka została wyposażona w wiele praktycznych funkcji, jak program mycia blach piekarnika, funkcja ALLin1 czy oświetlenie wnętrza. Zużycie wody na jeden cykl to jedynie 10 litrów!

 

Energooszczędność spersonalizowana

Jako ostatnią w zestawieniu przedstawiamy zmywarkę do zabudowy BEKO DIN28330. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą, by zmywarka stanowiła integralną część wystroju kuchni – front zmywarki możemy dopasować według własnego projektu. To także najbardziej energooszczędna zmywarka w naszym zestawieniu, o klasie A+++ i rocznym zużyciu energii 234 kWh. Zmywarka obsługuje te same technologie, co model DFN28323X, a także kilka innych, jak system suszenia Closed Fan Drying czy praktyczny Led Spot – świetlny wskaźnik pracy na podłodze.

Jak widać, w przypadku marki BEKO wybór zmywarek energooszczędnych jest spory. Spośród różnych rozwiązań każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od zasobności portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.