Zmywarka energooszczędna Beko – którą wybrać?

która zmywarke beko wybrac

Zmywanie naczyń nie należy do przyjemności, dlatego w dzisiejszych czasach do zakupu zmywarki nikogo nie trzeba przekonywać. Przy wyborze zmywarki głównym kryterium jest jej funkcjonalność i cena, jednak coraz częściej zwracamy uwagę także na klasę energooszczędności. Tym razem sprawdzimy, co do zaoferowania ma firma BEKO.

Energooszczędność – czy to się opłaca?

Szeroka oferta zmywarek na rynku sprawia, że rodzi się pytanie – którą zmywarkę wybrać? Wybierając urządzenia AGD powinniśmy mieć świadomość, że sprzęty kuchenne pochłaniają niemal połowę zapotrzebowania na energię elektryczną w domu. Jeśli więc planujecie zakup zmywarki, koniecznie szukajcie tych o wysokiej klasie energooszczędności. Marka BEKO, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, również wprowadziła do swojej oferty zmywarki energooszczędne.

 

Na każdą kieszeń

Dla osób, które szukają taniej i jednocześnie energooszczędnej opcji powstała wolnostojąca zmywarka BEKO DFS26020W. Kosztuje 1189 zł, a w tej cenie otrzymujemy klasę energetyczną A++ i zużycie energii 211 kWh w ciągu roku. Dodatkowo zmywarka posiada funkcję Fast+, Turbo Wash, GlassShield oraz możliwość dodatkowego płukania naczyń. Wszystko to w prostej i estetycznej formie, która będzie pasować do każdej kuchni. Ze względu na swoje nieduże gabaryty (szerokość 44,8 cm) taka zmywarka to idealne rozwiązanie do małych mieszkań.

 

Sprawdź ofertę zmywarek w Matrix Media!

Większy może więcej

Jeśli mamy dużą rodzinę i codziennie stos naczyń do mycia, idealnym wyborem będzie wolnostojąca zmywarka BEKO DFN28323X, która pomieści aż 13 kompletów naczyń. Klasa energetyczna to również A++, a roczne zużycie energii to 262 kWh, jednak należy mieć na uwadze, że to gabarytowo większy sprzęt (szerokość 59,8 cm). Zmywarka została wyposażona w wiele praktycznych funkcji, jak program mycia blach piekarnika, funkcja ALLin1 czy oświetlenie wnętrza. Zużycie wody na jeden cykl to jedynie 10 litrów!

 

Energooszczędność spersonalizowana

Jako ostatnią w zestawieniu przedstawiamy zmywarkę do zabudowy BEKO DIN28330. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą, by zmywarka stanowiła integralną część wystroju kuchni – front zmywarki możemy dopasować według własnego projektu. To także najbardziej energooszczędna zmywarka w naszym zestawieniu, o klasie A+++ i rocznym zużyciu energii 234 kWh. Zmywarka obsługuje te same technologie, co model DFN28323X, a także kilka innych, jak system suszenia Closed Fan Drying czy praktyczny Led Spot – świetlny wskaźnik pracy na podłodze.

Jak widać, w przypadku marki BEKO wybór zmywarek energooszczędnych jest spory. Spośród różnych rozwiązań każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od zasobności portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *