Czy bateria w iPhone 8 wybucha? – badamy dziwne przypadki

iPhone 8 Plus - wybuchająca bateria

Tak naprawdę Apple ma na koncie dopiero dwa dziwne przypadki, ale kto wie, czy niedługo nie usłyszymy o kolejnych. O czym mowa? O wybuchającej baterii. Nie, nie pomyliliśmy się – nie chodzi o Note 7. Taką wpadkę zaliczają teraz najnowsze iPhony. Jak do tego doszło? Czy użytkownicy iPhonów powinni zacząć obawiać się o swoje urządzenia? Sprawdzamy.

iPhone 8 Plus – problemy z baterią

Wybuchający akumulator w Samsungu Galaxy Note 7 był prawdziwym wizerunkowym koszmarem dla producenta. Ryzyko użytkowania smartfona było na tyle duże, że linie lotnicze zakazały wstępu z nim na pokłady samolotów. Wycofano go ze sprzedaży, ale niesmak pozostał. Niedawno pojawił się na rynku Note 8, który ma szansę zatrzeć to niemiłe wrażenie – czas pokaże, czy mu się uda. Tymczasem podobne kłopoty ma iPhone 8 Plus. Klika dni temu producent odebrał zgłoszenie z Tajwanu. Użytkowniczka modelu iPhone 8 Plus 64 GB w kolorze Rose Gold poinformowała ich, że podczas pierwszego ładowania, telefon zapalił się. Obudowa została zniszczona, co poszkodowana uwieczniła na zdjęciach i opublikowała w Internecie. Apple natychmiast wszczęło śledztwo, które wciąż trwa. Na razie nie udało się ustalić przyczyn wydarzenia, mało tego – odnotowano kolejne, tym razem z Japonii. To informacja pewna, potwierdzona przez rzeczniczkę firmy Apple.

Wybuchająca bateria w iPhonie 8 Plus

Wybuchająca bateria w iPhonie 8 Plus

Sprawdź strefę produktów Apple

Kto zawinił?

Wielu podejrzewa, że winę za te awarie ponosi wadliwy podzespół. Nie jest to wykluczone, ponieważ za jego produkcję odpowiada firma ATL, ta sama, co w przypadku Note 7. Z niecierpliwością czekamy na wyniki ekspertyzy, a użytkownikom iPhonów 8 Plus, na wszelki wypadek, zalecamy ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.