Dlaczego warto wybrać Nintendo Switch?

Przenośna konsola Nintendo Switch z wysuwanymi padami

Drugiej takiej konsoli nie ma w sklepach. Nintendo kolejny raz udowodniło, że nie musi rywalizować z konkurencją na to, kto zrobi bardziej wydajny sprzęt, bo ma zupełnie inny pomysł na multimedialną rozrywkę. Switch to zupełnie nowa kategoria konsol.

Przenośna czy stacjonarna – oto jest pytanie!

Podział na konsole stacjonarne i przenośne istnieje od samego początku. Te pierwsze dzięki bardziej zaawansowanym podzespołom zawsze oferowały lepsze gry, ale ze względu na duże gabaryty nie da się ich zabrać w podróż. Ich posiadacze mogą się więc oddawać wyłącznie rozrywce przed swoim domowym telewizorem. Handheldy są natomiast o wiele bardziej mobilne, lecz miniaturyzacja wymuszała na twórcach duże kompromisy, aby maksymalnie wykorzystać słabsze „bebechy”. Z definicji gry na konsole przenośne nie nadawały się na duży ekran, dlatego dotąd producenci nawet nie starali się umożliwiać podłączania przenośnych konsolek do telewizorów.

Ten podział oznaczał, że osoby chcące grać zarówno w domu, jak i w autobusie musiały kupić dwa zupełnie różne urządzenia. Nintendo uznało, że współczesna technologia jest już na tyle rozwinięta, że nie trzeba dzielić sprzętu na stacjonarny i mobilny. Firma wprowadziła na rynek konsolę, której posiadacze sami mogą decydować jak z niej korzystać. Switch jest tak poręczny, że da się go zabrać niemalże wszędzie, a gdy ma się taką ochotę, to można go łatwo podłączyć do dużego telewizora i grać na nim, jak na pełnowymiarowym sprzęcie.

Więcej niż tablet

Z wyglądu Nintendo Switch przypomina tablet, gdyż największą część urządzenia stanowi 6,2-calowy ekran dotykowy. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Konsolka posiada po bokach dwa kontrolery z zestawem przycisków i gałkami analogowymi, czyli tzw. Joy-Cony. Zaś z tyłu znajduje się odchylana nóżka, dzięki której Switcha można ustawić na stole.

Wiele zastosowań Joy-Conów

Oba Joy-Cony są zamocowane na specjalnych szynach umożliwiających zdejmowanie ich w dowolnym momencie. Wówczas mogą pełnić rolę zewnętrznych padów dla dwóch graczy. Dzięki temu można rywalizować na jednej konsoli w trybie wieloosobowym. Można też wsunąć je na uchwyt dołączony do zestawu, który zamieni je w tradycyjny kontroler.

CZYTAJ TAKŻE – Konsola PS Vita i gry na każdą okazję

Zdejmowane pady posiadają jeszcze jedną ciekawą funkcję. Wyposażono je w akcelerometr i żyroskopowy czujnik ruchu, dlatego można ich używać w podobny sposób, jak kontrolery do Nintendo Wii i sterować urządzeniem za pomocą gestów. Oprócz tego w prawym Joy-Conie ukryto czytnik NFC do interakcji z figurkami amiibo oraz czujnik ruchu na podczerwień do rozpoznawania kształtów, odległości i ruchu przedmiotów.

Nintendo Switch podłączysz do telewizora

Cechą, która powoduje, że ostatnia konsola Nintendo jest tak wyjątkowa, jest możliwość połączenia jej do telewizora. Pozwala na to stacja dokująca wyposażona w złącze HDMI. Za jej pomocą można szybko zamienić Switcha w pełnowymiarową konsolę i kontynuować rozgrywkę na dużym ekranie. Dla większej wygody można dokupić bezprzewodowego pada o klasycznej konstrukcji, a wrażenia z domowej zabawy na sprzęcie Nintendo staną się jeszcze bardziej zbliżone do tradycyjnych konsol.

Masa dobrych gier na platformę Nintendo

Nintendo zawsze mogło pochwalić się świetnymi grami dostępnymi tylko na swojej platformie. Tak jest i w przypadku Switcha. Handheld posiada znakomity wybór tytułów, których nie uświadczymy u konkurencji. Mowa przede wszystkim o grach z serii The Legend of Zelda, Super Mario, czy Pokemon. Ponadto na sprzęcie Nintendo można uruchamiać również sporo tytułów znanych z innych platform, dlatego każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś dobrego.

Konsole i gry

Nintendo Switch warto wybrać, ponieważ to jedyna taka konsola, która pozwala wygodnie grać w podróży oraz w domu na kanapie przed telewizorem, a także zapewnia masę rozrywki zarówno podczas indywidualnej, jak i wieloosobowej rozgrywki. To rewelacyjny sprzęt dla każdego, kto poszukuje sprzętu, który sprawdzi się w różnych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.