Samsung Galaxy Buds – idealne słuchawki bezprzewodowe do smartfona

Bezprzewodowe słuchawki bluetooth Galaxy Buds

Szukasz dobrych słuchawek do swojego telefonu? Zastanów się poważnie nad Galaxy Buds. Aż ciężko uwierzyć, że takie małe „pchełki” mogą zapewniać tak wysoką jakość.

Galaxy Buds trafiły do sprzedaży w tej samej chwili, co flagowe smartfony z linii Galaxy S10. Można więc było się spodziewać, że słuchawki będą równie dobrze dopracowane, co flagowe modele komórek Samsunga.

Małe jest piękne

Koreański producent naprawdę się postarał. Galaxy Buds są malutkie, dzięki czemu podczas noszenia nie rzucają się szczególnie w oczy. To zaskakujące, że w tak niewielkich obudowach inżynierom udało się zmieścić tak wiele zaawansowanej technologii.

Słuchawki w pełni bezprzewodowe

Nowe słuchawki Samsunga są w pełni bezprzewodowe. Aby je używać nie potrzebujemy żadnych kabli; ani do słuchania, ani do rozmawiania, a nawet do ładowania. Galaxy Buds komunikują się z telefonem za pomocą protokołu Bluetooth w wersji 5.0, natomiast uzupełnianie energii w akumulatorach odbywa się indukcyjnie.

CZYTAJ TAKŻE – Słuchawki SONY WI-C300 – testujemy słuchawki douszne

Do słuchawek otrzymujemy w zestawie poręczne etui, które ma za zadanie nie tylko je chronić, ale przede wszystkim dostarczać do nich energię. W pokrowcu ukryto bowiem dodatkowy powerbank umożliwiający naładowanie słuchawek w terenie oraz moduł indukcyjny, poprzez który naładujemy etui wraz ze Budsami w środku.

Baterie w słuchawkach pozwalają słuchać muzyki przez 6 godzin, a dzięki etui ten czas można wydłużyć o kolejne 7 godzin.

Proste parowanie Galaxy Buds

Jeśli jesteś posiadaczem telefonu Samsunga, to parowanie Galaxy Buds będzie bajecznie proste. Wystarczy bowiem otworzyć etui w pobliżu smartfona, a na ekranie urządzenia pojawi się okno połączenia i po potwierdzeniu można już spokojnie korzystać ze słuchawek. Sprzęt współpracuje też z telefonami innych producentów. W tym przypadku żeby w pełni wykorzystać możliwości słuchawek trzeba pobrać aplikację Galaxy Wearable i wtyczkę Galaxy Buds Plugin, które pozwolą korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji.

Dostrojone przez AKG

Najważniejszy w każdych słuchawkach jest dźwięk. W tej kwestii niepozorne Galaxy Buds są świetne. Za ich dostrojenie odpowiada słynna firma AKG z Wiednia. Dzięki niej słuchawki brzmią bardzo dobrze, a słuchanie muzyki jest czystą przyjemnością nawet dla wybrednych melomanów.

CZYTAJ TAKŻE – Jakie słuchawki dla aktywnych?

W celu przeprowadzenia rozmowy telefonicznej nie trzeba wyciągać Galaxy Buds z uszu, ponieważ wyposażono je w podwójny mikrofon adaptacyjny łączący w sobie mikrofon wewnętrzny i zewnętrzny. To rozwiązanie ma za zadanie precyzyjnie rejestrować Twój głos, tłumiąc jednocześnie dźwięki otoczenia, by konwersacja nie była niczym zakłócona. Interesującą funkcją jest Enhancent Ambient Sound pozwalająca słyszeć dźwięki otoczenia, co może być przydatne w różnych okolicznościach.

Słuchawki sterowane gestami

Jakby tego było mało, to słuchawki Samsunga posiadają jeszcze panel dotykowy, za pomocą którego można sterować nimi poprzez gesty. Wykonując odpowiednie ruchy można m.in. odtwarzać i wstrzymywać utwór, przechodzić do kolejnego lub wcześniejszego, odbierać i odrzucać połączenia telefoniczne, czy aktywować asystenta głosowego. To wszystko bez sięgania po telefon!

Słuchawki douszne

Samsung Galaxy Buds to rewelacyjny sprzęt, który może towarzyszyć nam w domu, w drodze do pracy lub szkoły, a nawet podczas treningów. Przy ich projektowaniu starano się jak najbardziej dopracować ich ergonomię, aby używanie ich było wygodne bez względu na czynność wykonywaną w danym momencie. Z całym sercem można je polecić każdemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.