Electrolux EWT11064IGW – wyjątkowo praktyczna pralka ładowana od góry

Pralka Electrolux EWT11064IGW

Pralka jest podstawowym elementem wyposażenia każdego polskiego domu. Niestety nie w każdym mieszkaniu da się znaleźć wystarczająco wiele miejsca na pełnowymiarowy automat. Znakomity na taką okoliczność jest ładowany od góry Electrolux EWT11064IGW. Dla niego wszystkie łazienki są duże!

 

Dane techniczne pralki Electrolux EWT11064IGW

 • Rodzaj: pralka wolnostojąca
 • Sposób załadunku: od góry
 • Opóźnienie startu: tak
 • Pranie krótkie: tak
 • Zabezpieczenie przed zalaniem: tak
 • Maksymalny wsad: 6 kg
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr/min
 • Roczne zużycie wody: 9490 l
 • Klasa energetyczna A++
 • Kolor: biały
 • Wyświetlacz: tak, LED
 • Moc: 2200 W
 • Wymiary (W/Sz/G): 89x40x60 cm

Pralka ładowana od góry idealna do małych mieszkań

Często typowa pralka z drzwiczkami z przodu bywa zbyt szeroka. Jakimś wyjściem jest umiejscowienie jej w kuchni, ale dużo ludzi nie chce ograniczać sobie przestrzeni przeznaczonej na przechowywanie naczyń, czy spożywanie posiłków. Na szczęście na rynku są dostępne również znacznie węższe modele, które zmieszczą się tam, gdzie inne nie wejdą.

CZYTAJ TAKŻE – Jaka pralka dla trzyosobowej rodziny?

Jest to możliwe dzięki ułożeniu bębna względem innej osi w obudowie. W efekcie ładowność pralki nie maleje, a całość zabiera mniej cennego miejsca na podłodze. Cechą charakterystyczną tego typu urządzeń jest położenie drzwiczek nie od frontu, lecz na samej górze maszyny. To kolejna zaleta w przypadku ciasnych pomieszczeń, ponieważ do przeprowadzenia czynności załadunku i wyładunku nie potrzeba dodatkowej przestrzeni z przodu.

Electrolux EWT11064IGW zajmuje niewiele miejsca

Electrolux EWT11064IGW ma zaledwie 40 centymetrów szerokości i zajmuje tylko 0,24 m2 powierzchni. To sprawia, że zmieści się do bardzo małych łazienek, gdzie typowe sprzęty będą zbyt duże. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów jest w pełni użyteczna i funkcjonalna.

Pralka EWT11064IGW pomieści 6 kg ubrań

Do pralki jesteśmy w stanie załadować ubrania o łącznej wadze 6 kilogramów. Bęben posiada pojemność 42 litrów. Bezpieczny dostęp do jego wnętrza zapewniają drzwiczki ze specjalnie zaprojektowanym mechanizmem „miękkiego” otwierania. Ponadto model wyposażono w automatyczne wyważanie wsadu oraz samopozycjonowanie się bębna.

Tanie i ekologiczne pranie

Produkt Electroluxa jest bardzo ekologiczny i oszczędny. Do pracy potrzebuje niewielkiej ilości wody i energii, dlatego przyznano mu klasę energetyczną A++. Osiągnięto to za sprawą technologii Fuzzy Logic, która kontroluje parametry prania (poziom i pobór wody, temperatura, obroty i obciążenie silnika), aby należycie dostosować zużycie prądu i wody do załadunku.

Praktyczny Electrolux EWT11064IGW

Jakie programy prania posiada EWT11064IGW?

Pralka EWT11064IGW posiada kilkanaście różnych programów do prania: bawełny, tkanin syntetycznych lub delikatnych, wełny, jedwabiu, kołder, jeansów, zasłon, lekkich ubrań sportowych, koszul, a także płukanie, odprowadzanie wody i wirowanie. Automat wyjątkowo delikatnie traktuje wełniane rzeczy. Potwierdza to certyfikat Woolmark Blue, gwarantujący wysoką dbałość o ubrania, koce i inne produkty wykonane z tego naturalnego materiału. Sterowanie programami odbywa się za pomocą elektronicznego panelu z wyświetlaczem LED umiejscowionego na górze pralki.

W modelu EWT11064IGW łatwo ustawisz czas prania

Czas prania można wygodnie dostosowywać do swoich zajęć za pomocą funkcji TimeManager pozwalającej ustawić długość cyklu w taki sposób, aby urządzenie zakończyło pracę o określonej porze. Oprócz tego możliwe jest opóźnienie startu. Obie powyższe opcje powodują, że Electrolux jest sprzętem, który elastycznie dopasowuje się do swojego użytkownika, a nie odwrotnie.

Jak głośna jest pralka EWT11064IGW?

EWT11064IGW cechuje się wysoką kulturą pracy. W trakcie prania urządzenie emituje hałas na poziomie 57 decybeli, natomiast podczas wirowania 75 dB. Znaczna część konkurencyjnych modeli jest głośniejsza, dlatego Electrolux będzie dobrym wyborem dla wszystkich osób, które cenią sobie spokój w swoim domu.

Pralki i suszarki

Zakup pralki EWT11064IGW jest bardzo dobrym pomysłem w przypadku mniejszych mieszkań, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Dzięki załadunkowi od góry da się zaoszczędzić sporo miejsca, które z kolei możemy przeznaczyć na wstawienie większej wanny, czy szerszej umywalki. Nie stracimy przy tym na funkcjonalności, ponieważ ten model Electroluxa w niczym nie ustępuje tradycyjnym automatom z drzwiczkami od frontu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.