Gadżety elektroniczne dla mężczyzny – co wybrać na święta 2021?

mm2

Święta coraz bliżej, więc czas pomyśleć o prezentach. Podobno z mężczyznami jest łatwiej, ale… nie zawsze. Dlatego podpowiadamy – elektroniczne gadżety zawsze się sprawdzają. Mamy więc kilka propozycji, które pomogą rozwiązać coroczny problem „co kupić pod choinkę”.

Nowy smartwatch od Samsunga

Galaxy Watch4 Classic to jedna z wersji najnowszego smartwatcha Samsunga. To świetny design i wiele możliwości, więc z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednego faceta. Został wyposażony w nowy system Wear OS powered by Samsung, czyli owoc współpracy koreańskiego giganta z firmą Google. Dzięki temu zegarek jest zintegrowany z ekosystemem Google, synchronizuje ustawienia i zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji.

Nowy model koreańskiego smartwatcha pozawala na płatności zbliżeniowe dzięki Google Pay. Na nadgarstku są też dostępne mapy Google. Watch4 zmierzy ciśnie i wykona badanie EKG, tak jak w poprzedni modelu. Dodatkowo przeprowadzi też analizę składu ciała – na zegarku można sprawdzić masę mięśni, tkanki tłuszczowej czy wody w organizmie oraz współczynnik BMI. Nowy smartwatch może monitorować ponad 100 różnych aktywności fizycznych i tworzyć wyzwania grupowe. Dodatkowo monitoruje także nasycenie tlenu we krwi i nasłuchuje chrapania, dzięki czemu tworzy lepsze statystyki snu.

Słuchawki bezprzewodowe od Samsunga i Sony

Dobrym wyborem na świąteczny prezent dla mężczyzny będą także bezprzewodowe słuchawki. To podarunek niewielki, ale może sprawić dużo radości. Wybór jest oczywiście bardzo duży, a ograniczenie to jedynie grubość portfela. Warto jednak postawić na sprawdzone modele, takie jak Samsung Galaxy Buds. Oferują one wysokiej jakości i pełen szczegółów dźwięk, a dzięki trzem wbudowanym mikrofonom – niczym niezakłócone rozmowy. Jest też tryb Ambient, który pozwala na dopuszczenie dźwięków z otoczenie, by zawsze być świadomym tego, co dzieje się wokół. Z kolei baterie słuchawek zapewniają długie korzystanie, a dodatkowo jest ładujące etui.

Droższą opcją są słuchawki Sony WF-1000XM4. Mamy tam nowo opracowany przez japońską firmę zintegrowany procesor V1, który jeszcze wydajniej redukuje hałas. Są też specjalnie zaprojektowane przetworniki akustyczne o średnicy 6 mm, odtwarzające dynamiczny dźwięk mimo niewielkich rozmiarów. Adaptujące się membrany zapewniają bogaty bas, a zintegrowany procesor V1 poprawia dźwięk i zmniejsza zniekształcenia. Zastosowana w tych słuchawkach technologia Precise Voice Pickup wykorzystuje zestaw aż czterech mikrofonów oraz dwóch czujników przewodnictwa kostnego, by lepiej wykrywać i przechwytywać głos podczas rozmów telefonicznych w różnych sytuacjach. Akumulator słuchawek wystarczy na cały 8-godzinny dzień pracy, a etui z funkcją ładowania zapewni kolejnych 16 godzin odtwarzania.

Przenośna konsola Nintendo Switch

Każdy mężczyzna ma coś z dziecka i czasem lubi sobie pograć. Nie zawsze jest do tego potrzebny gamingowy laptop czy zestaw komputerowy do gier. Czasem wystarczy niewielka konsola, którą w dodatku można wszędzie ze sobą zabrać i grać w każdych warunkach. Właśnie taka jest Nintendo Switch, a jej kolejna wersja z nowym chipem Tegra X1 pozwala graczowi na dłuższą rozrywkę bez konieczności ładowania.

Nintendo Switch z wyglądu przypomina tablet, gdyż największą część urządzenia stanowi 6,2-calowy ekran dotykowy. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Konsolka posiada po bokach dwa kontrolery z zestawem przycisków i gałkami analogowymi, czyli tzw. Joy-Cony. Kontrolery można zdejmować, a wtedy służą jako zewnętrzne pady dla dwóch graczy. Wyposażono je także w akcelerometr i żyroskopowy czujnik ruchu, dlatego można ich używać w podobny sposób, jak kontrolery do Nintendo Wii i sterować urządzeniem za pomocą gestów. Konsolę Nintendo można także podłączyć do telewizora i kontynuować rozgrywkę na dużym ekranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.