Głośnik bezprzewodowy na weekendowe wyjazdy – Sony SRS-XB31

Głośnik bluetooth Sony SRS-XB31

Potrzebujesz dodatkowego basu? Lubisz ładnie podświetlone gadżety? Sony SRS-XB31 to świetny głośnik bezprzewodowy, który pomoże Ci urządzić domową imprezę.

Głośnik charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem i widać, że Sony starało się, żeby wyglądał schludnie i elegancko. Można mieć nawet wrażenie, że przedstawia się nudnawo, ale ono ulatuje, kiedy zostaje załączony. Gdy go aktywujemy poprzez gumowy panel, krawędzie rozświetlają się jak klawiatura RGB z Corsaira. Podświetlenie ma różne tryby, które dobrze wyglądają, choć niestety nie da się ich zsynchronizować z muzyką.

Głośnik odporny na czynniki zewnętrzne

Dla wielu ważną informacją będzie to, że głośnik jest zgodny z normą IP67, co oznacza, że jest kurzo- i pyłoodporny. Nie dość, że można go myć, to jeszcze może zostać zanurzony w wodzie i nic mu się nie stanie. Warto o tym pamiętać, bo dzięki temu nie musimy się bać zabrać go nawet na plażę.

Połączenie przez bluetooth to prawdziwa bułka z masłem, bo gadżet obsługuje NFC. Dotykamy telefonem i już po kilku sekundach oba urządzenia zostają sparowane.

Funkcje głośnika Sony SRS-XB31

Do głośnika Sony przygotowało też aplikację, która jednak nie jest obowiązkowa, można po prostu podłączyć i słuchać. Poprzez aplikację możemy wybrać tryb dźwięku, oświetlenia, a dodatkową funkcją jest tryb beatbox. Po wybraniu odpowiedniej opcji głośnik będzie wydawał określony dźwięk, gdy się go uderzy ręką.

Jakość dźwięku, którą oferuje SRS-XB31, na pewno nie zawodzi i zarówno wysokie jak i niskie tony emitowane są bardzo czysto. Streaming z Apple Music i Spotify brzmi świetnie, choć czasem trochę za bardzo uwypukla dźwięki niskiej częstotliwości, szczególnie gdy włączy się funkcję ekstra basu w opcjach aplikacji.

CZYTAJ TAKŻE – SONY GTK-XB90 – nowa seria głośników Bluetooth SONY

Dodatkową funkcją, jaką oferuje Sony SRS-XB31, to połączenie z wieloma głośnikami, które działa z innymi produktami Sony. Pozwala to na słuchanie muzyki z wielu modeli jednocześnie i działa z SRS-XB21, SRS-XB41, SRS-XB20, SRS-XB30, SRS-XB40, GTK-XB60, GTK-XB90.

Wbudowany powerbank

Oprócz tego, jeżeli bateria naszego telefonu się wyczerpuje, możemy ją podładować z głośnika. Sony zamontowało w nim pełnowymiarowy port ładowania USB. Da się też odbierasz połączenia telefoniczne poprzez głośnik, a także przywoływać Asystenta Google albo Siri, gdy przytrzyma się przycisk Play przez trzy sekundy.

Czas pracy między ładowaniami to całkiem przyzwoite dwadzieścia cztery godziny, gdy używamy trybu standardowego światła i dźwięku. Przy włączonym ekstra basie i oświetleniu możemy oczekiwać raczej między czterema a sześcioma godzinami zasilania z baterii.

Głośniki przenośne

Sprzęt jest naprawdę doskonale wykonany i oferuje świetną jakość dźwięku. Jego cena waha się w granicach 450 złotych i jest to całkiem rozsądna kwota za urządzenie takiej jakości. Sony nie próbuje tu wprowadzać ogromnej innowacji na rynku, ale robi to, co sprawiło, że jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w dziedzinie elektroniki: dostarcza głośnik, który oferuje dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli szukasz gadżetu, który naprawdę kopnie basem i porządnie wypełni przestrzeń muzyką, SRS-XB31 to świetny wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.