Jak wybrać płytę indukcyjną?

Jaka płyta indukcyjna?

Klasyczne kuchenki gazowe są coraz mocniej wypierane przez płyty indukcyjne. Te ostatnie mimo pewnych kosztów na starcie, w trakcie użytkowania wykazują szereg zalet. Są bardziej ekonomiczne, nie rozgrzewają się tak bardzo jak klasyczne kuchenki, przygotowanie na nich posiłku trwa krócej, a całość czyści się błyskawicznie. Modeli jest jednak sporo. Która płyta indukcyjna jest warta zakupu?

Zasilenie płyty indukcyjnej

Jeśli decydujesz się na tego typu zakup zwróć uwagę na jedną zasadniczą rzecz. Zasilanie. W niektórych przypadkach starczy standardowe połączenie z gniazdkiem 230 V. W wielu przypadkach (zwłaszcza gdy chodzi o większe płyty indukcyjne) będzie jednak konieczny dostęp do 400 V.

Rozmiar dopasowany do potrzeb

Decydując się na to, którą płytę indukcyjną wybrać, zwróć uwagę na wielkość przeglądanych modeli, ale także na rozmiar pól grzewczych, które są na niej dostępne. Wybierz taką, która pozwoli Ci podgrzewać naczynia różnej wielkości. Ciekawostką jest fakt, że w przypadku niektórych płyt oprócz pól okrągłych, dostępne są także czworoboki. Nie każdemu się one przydadzą, ale warto o tym wiedzieć.

Część płyt posiada pola grzewcze nakładające się na siebie. Pozwala to na stosowanie garnków o różnej średnicy i dopasowywanie do nich podgrzewanego obszaru – tym samym zoptymalizowanie zużycia energii. Jednocześnie na małych płytach można dzięki temu dać więcej możliwości niż wynikałoby to z powierzchni samej płyty.

Dodatkowe funkcje

Najlepsze płyty indukcyjne obok swych podstawowych funkcji posiadają także kilka dodatkowych możliwości. Czasem są one banalne w swym założeniu, a jednak niezwykle wygodne i przydatne. Przykładowo może być to funkcja natychmiastowego zatrzymania podgrzewania w całej płycie

Decydując się na to, jaka płyta grzewcza będzie najlepszym wyborem, możesz również trafić na modele samodzielnie rozpoznające wielkość stawianego na nich naczynia, czy przyspieszonego (choć mniej oszczędnego) podgrzania potrawy.

Płyty indukcyjne SAMSUNG w Matrix Media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.