Dużo jeździsz samochodem po niekoniecznie znanych sobie trasach? Nawigacja GPS może uchronić Cię od niepotrzebnego błądzenia po nieznanym terenie. Dzięki niej dotrzesz na miejsce szybciej, a często też korzystając z dróg lepszej jakości. Jak wybierać dobrą nawigację samochodową?
”Ale ja mam GPS w telefonie!”
Tylko czy on wystarczy? Owszem, istnieją aplikacje GPS, które pomagają w poruszaniu się w terenie. Problem w tym, że w porównaniu z dedykowanym urządzeniem nawigacyjnym działają z pewnym opóźnieniem. Co więcej, dedykowana nawigacja samochodowa często ma interfejs znacznie wygodniejszy do obsługiwania w trakcie jazdy.
Po raz kolejny okazuje się, że urządzenie stworzone z myślą o jednym zadaniu jest w nim lepiej wyspecjalizowane, niż sprzęt przeznaczony do wszystkiego i tylko przy okazji pełniący daną rolę. A trzeba pamiętać, że nawigacja samochodowa ma jeszcze jedną zaletę: dłuższe działanie na jednym naładowaniu baterii.
Jaka nawigacja samochodowa będzie najlepsza?
Istnieje kilka kryteriów, na które powinieneś zwrócić uwagę, zarówno technicznych, jak i związanych z oprogramowaniem, które dany producent udostępnia. Jeśli chodzi o pierwszy z wymienionych aspektów, nawigacja samochodowa powinna mieć odpowiednio duży ekran. Taki, by korzystanie z nawigacji było maksymalnie wygodne.
Sama przekątna ekranu w nawigacji to jednak nie wszystko. Jeśli zastanawiasz się jaka nawigacja samochodowa będzie dobra, zwróć uwagę na te egzemplarze, które posiadają dokładne mapy z możliwością bieżącej aktualizacji (najlepiej dożywotniej).
Mapy w nawigacji samochodowej
Powstaje pytanie co znaczy, że mapy są dokładne. Cóż, chodzi tu nie tylko o oznaczenie na nich małych dróg lokalnych, lecz również stacji benzynowych, czy innych istotnych punktów. Niektóre nawigacje samochodowe z funkcją częstych aktualizacji, uwzględniają dodatkowo także takie informacje, jak remonty konkretnych odcinków dróg.