Jak wybrać nawigację samochodową?

Jaka nawigacja samochodowa

Dużo jeździsz samochodem po niekoniecznie znanych sobie trasach? Nawigacja GPS może uchronić Cię od niepotrzebnego błądzenia po nieznanym terenie. Dzięki niej dotrzesz na miejsce szybciej, a często też korzystając z dróg lepszej jakości. Jak wybierać dobrą nawigację samochodową?

”Ale ja mam GPS w telefonie!”

Tylko czy on wystarczy? Owszem, istnieją aplikacje GPS, które pomagają w poruszaniu się w terenie. Problem w tym, że w porównaniu z dedykowanym urządzeniem nawigacyjnym działają z pewnym opóźnieniem. Co więcej, dedykowana nawigacja samochodowa często ma interfejs znacznie wygodniejszy do obsługiwania w trakcie jazdy.

Po raz kolejny okazuje się, że urządzenie stworzone z myślą o jednym zadaniu jest w nim lepiej wyspecjalizowane, niż sprzęt przeznaczony do wszystkiego i tylko przy okazji pełniący daną rolę. A trzeba pamiętać, że nawigacja samochodowa ma jeszcze jedną zaletę: dłuższe działanie na jednym naładowaniu baterii.

Jaka nawigacja samochodowa będzie najlepsza?

Istnieje kilka kryteriów, na które powinieneś zwrócić uwagę, zarówno technicznych, jak i związanych z oprogramowaniem, które dany producent udostępnia. Jeśli chodzi o pierwszy z wymienionych aspektów, nawigacja samochodowa powinna mieć odpowiednio duży ekran. Taki, by korzystanie z nawigacji było maksymalnie wygodne.

Sama przekątna ekranu w nawigacji to jednak nie wszystko. Jeśli zastanawiasz się jaka nawigacja samochodowa będzie dobra, zwróć uwagę na te egzemplarze, które posiadają dokładne mapy z możliwością bieżącej aktualizacji (najlepiej dożywotniej).

Mapy w nawigacji samochodowej

Powstaje pytanie co znaczy, że mapy są dokładne. Cóż, chodzi tu nie tylko o oznaczenie na nich małych dróg lokalnych, lecz również stacji benzynowych, czy innych istotnych punktów. Niektóre nawigacje samochodowe z funkcją częstych aktualizacji, uwzględniają dodatkowo także takie informacje, jak remonty konkretnych odcinków dróg.

Nawigacja – Zobacz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.