Czy warto wybrać telewizor LED? – najważniejsze argumenty

Czy wiesz już jaki telewizor LED wybrać 2015 Sprawdź MAtrix Media

Telewizor od kilku dekad jest podstawą wyposażenia niemal każdego gospodarstwa domowego. W czasach dominacji płaskich ekranów, najchętniej kupowane są telewizory LED, ale czy warto je wybrać?

Mówiąc o telewizorze LED dokonujemy pewnego rodzaju uproszczenia: w rzeczywistości modele te są telewizorami LCD z wyświetlaczami oświetlanymi nie świetlówkami, lecz diodami LED. To wystarczyło, aby zapanowała powszechna zgodna na odróżnianie od siebie tych modeli jako zupełnie odmiennych rodzajów telewizorów.

Telewizor LED czy LCD?

Czy pomimo tak niewielkiej różnicy warto wybrać telewizor LED zamiast telewizora LCD? Przedstawiamy najważniejsze argumenty!

  • Tańsze użytkowanie – Owszem, telewizory LED są droższe niż telewizory LCD i PDP (plazmowe), jednak charakteryzują się klasą energetyczną przynajmniej na poziomie A+. Oznacza to, że z biegiem czasu inwestycja w nowy telewizor zaczyna się zwracać.
  • Lepszy kontrast – tego typu telewizory charakteryzują się wysokim współczynnikiem kontrastu, a więc różnicą między najciemniejszym i najjaśniejszym punktem obrazu. Niemożliwe jest tu uzyskanie efektu tęczy jak w przypadku telewizorów plazmowych, w których w przypadku obrazów o wysokim kontraście mogą pojawiać się zielone przebłyski.
  • Dobre odwzorowanie kolorów – Jeszcze na początku XX wieku uważano, że płaskie ekrany są może i zdrowsze dla oczu, ale nie potrafią dobrze odzwierciedlić kolorów. Wraz z wprowadzeniem technologii LED argument ten przestał pokrywać się z rzeczywistością. W telewizorach LED czerń w końcu może być czernią, a nie odcieniem szarości. Dodatkowo w modelach Full LED, takich jak 65LA970V LG 4K ULTRA HD ekran podświetlany jest na całej powierzchni, co zapewnia jeszcze lepsze odwzorowanie barw niż w przypadku podświetlania krawędziowego (Edge LED). Jednak telewizory takie jak SONY KDL-50W755C, dzięki zastosowanej technologii Dynamic Edge LED zapewniają porównywalną jakość obrazu
  • Ergonomiczne kształty – Telewizory już dawno przestały być najcięższym przedmiotem w domu. Telewizor LED jest cienki i lekki. Dzięki temu sprzęt nie będzie zajmował całej przestrzeni na stole, a jego przenoszenie w przypadku remontu czy wyprowadzki nie sprawi żadnego problemu.

Nie wiesz, jaki wybrać telewizor? Skonsultuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci w wyborze telewizora!

Sprawdź naszą ofertę telewizorów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.