Konstrukcyjne zabawki dla dziecka – co warto kupić na święta 2021?

zabawki-interaktywne-na-swieta-2021

Boże Narodzenie to święta rodzinne, ale czekają na nie przede wszystkim dzieci. Chodzi oczywiście o prezenty, które chcą znaleźć pod choinką. Choć w przypadku podarunków dla najmłodszych wybór jest ogromny, to starsi czasem mają z tym problem. Podpowiadamy – warto rozważyć zabawkę interaktywną, taką jak Boffin Magnetic.

Boffin Magnetic – wszechstronny zestaw konstrukcyjny

Boffin Magnetic to wszechstronny zestaw konstrukcyjny, którego podstawą jest magnetyczna podkładka. Składa się ona z trzech części i jest to unikatowa technologia – połączenie magnetyzmu i powierzchni przewodzącej. Różne projekty, dzięki którym dziecko nauczy się podstaw elektroniki,  można składać z obu stron podkładki. Zestaw można rozszerzyć dokupując kolejne podkładki i nałożyć je na siebie za pomocą słupków.

Dzięki elementom, które są w podstawowym zestawie, można złożyć nawet ponad 200 różnych projektów. W załączonej instrukcji są opisy tych najłatwiejszych, które pomogą zrozumieć dzieciom, jak działają poszczególne elementy. Nie brakuje jednak też bardziej skomplikowanych, takich jak: Gameboy, czujnik światła, przyrządy pomiarowe i wiele innych.

Boffin Magnetic i Boffin Magnetic Lite

Podstawowy, duży zestaw konstrukcyjny Boffin Magnetic zawiera 50 pojedynczych elementów. W każdym opakowaniu znajduje się mały, uniwersalny komputer i ekran LCD. Są też inne ciekawe elementy, takie jak: głośnik, mikrofon a także fotorezystor (do pomiaru natężenia światła i ciemności). Za pomocą tego zestawu, można zbudować odtwarzacz MP3, termometr lub oświetlenie, które włącza się, gdy robi się ciemno.

Boffin Magnetic Lite składa się z 30 podstawowych komponentów, dzięki którym można stworzyć ponad 150 ciekawych projektów, takich jak: alarm antykradzieżowy czy czujnik zamkniętych drzwi. W każdym zestawie jest marker z wkładem przewodzącym, a za jego pomocą można naszkicować dalsze elementy. Jest także podręcznik, który poprowadzi dziecko od najprostszych do najbardziej skomplikowanych połączeń.

Rozszerzenie zestawu Boffin Magnetic

Zestawy Boffin Magnetic można rozszerzać dokupując kolejne elementy. Dostępne jest m.in. rozszerzenie zestawu Boffin 100 do Boffin 300, a dzięki temu można złożyć kolejne 200 projektów. Wśród nich są m.in.: radio, detektor kłamstw, detektor ruchu, urządzenie mierzące ciśnienie czy laser.

Jak zapewnia ich producent przy zestawach konstrukcyjnych Bofiin Magnetic wiek nie gra roli. Mogą z nich korzystać osoby w wieku od 8 do 99 lat. Taki prezent dla dziecka będzie więc doskonałą edukacyjną zabawą dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.