Miele CM6150 – stylowy i praktyczny ekspres na walentynki

eksperes miele

Kawa to jeden z najstarszych afrodyzjaków znanych ludzkości. Rocznie wypijamy prawie 400 miliardów filiżanek tego aromatycznego napoju, jednak nie zawsze w domu kawa smakuje tak dobrze jak w kawiarni. Z okazji walentynek warto to zmienić, wybierając stylowy i praktyczny ekspres Miele. Dlaczego? Czytajcie!

Intensywny aromat i wyrafinowana pianka

 

Firma Miele chwali się tym, że w jej ekspresach stosuje się technologie, których nie znajdziemy w innych akcesoriach przeznaczonych do parzenia kawy. Czym więc wyróżniają się te sprzęty? W ekspresie CM6150 znajdziemy specjalną funkcję AromaticSystem, która przyczynia się do dynamicznego zaparzania kawy. W trakcie napływu gorącej wody zaparzacz rozszerza, a potem skurcza. Dzięki takiemu mieszaniu aromat jest pełniejszy.

Fani kaw mlecznych na pewno docenią program Cappuccinatore, który umożliwi szybkie podgrzanie mleka, a także jego spienienie bezpośrednio w filiżance. Cappuccino czy cafe latte nie będzie już odtąd dla nas wyzwaniem.

 

Sprawdź nasze ekspresy do kawy!

Ekspres na kawę ziarnistą i mieloną

 

Dobrej jakości ekspresy do kawy, których używamy w domach, posiadają młynki żarnowe, które umożliwiają nam zmielenie, a nie pocięcie naszej kawy. Tak jest oczywiście również w przypadku opisywanego modelu. Możemy ustawić stopień zmielenia ziaren, jak i dozowaną ilość. To jednak nie wszystko. Producent wyposażył ekspres dodatkowo w pojemnik na kawę mieloną. Jeśli akurat najdzie nas ochotą na taki rodzaj kawy lub po prostu braknie nam ziaren, to zawsze możemy skorzystać również z tego praktycznego rozwiązania.

 

Jakiej kawy się napijesz?

 

Jednym z ważniejszych pytań, jakie zadajemy sobie podczas kupowania ekspresu do kawy jest z całą pewnością to, jakie napoje będziemy w stanie w nim przygotować? Bardzo ważny również jest fakt, czy będziemy do tego potrzebować specjalnych umiejętności baristycznych. Na szczęście w przypadku Miele mamy możliwość przygotowania wielu rodzajów kaw bez konieczności wyjazdu do Włoch na szkolenie. Wszystkie kawy są już zaprogramowane w urządzeniu. Jeśli jednak uznamy, że przyda się im jakaś modyfikacja, ponieważ chcemy napić się kawy bardziej intensywnej lub z większą ilością mleka, to oczywiście możemy to również zaprogramować. Ekspres posiada też możliwość zapisywania nawet 10 profili użytkowników, dzięki czemu własne preferencje ustawimy tylko raz, a nie za każdym razem, gdy przyjdzie nam ochota na małą czarną.

Jakie kawy przygotujemy w ekspresie Miele? Przede wszystkim espresso, risretto, cappuccino, caffè latte i latte macchiato. Jeśli jednak najdzie nas ochota na zwykłe americano, to również mamy taką możliwości. W urządzeniu możemy również przygotować dwa napoje dzięki funkcji OneTouch for Two. W ten sposób oszczędzimy sporo czasu.

Kupno ekspresu z okazji walentynek to z całą pewnością dobry pomysł. Dobra kawa to bowiem idealny dodatek do chwil spędzonych we dwoje.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *