Miele CM6150 – stylowy i praktyczny ekspres na walentynki

eksperes miele

Kawa to jeden z najstarszych afrodyzjaków znanych ludzkości. Rocznie wypijamy prawie 400 miliardów filiżanek tego aromatycznego napoju, jednak nie zawsze w domu kawa smakuje tak dobrze jak w kawiarni. Z okazji walentynek warto to zmienić, wybierając stylowy i praktyczny ekspres Miele. Dlaczego? Czytajcie!

Intensywny aromat i wyrafinowana pianka

 

Firma Miele chwali się tym, że w jej ekspresach stosuje się technologie, których nie znajdziemy w innych akcesoriach przeznaczonych do parzenia kawy. Czym więc wyróżniają się te sprzęty? W ekspresie CM6150 znajdziemy specjalną funkcję AromaticSystem, która przyczynia się do dynamicznego zaparzania kawy. W trakcie napływu gorącej wody zaparzacz rozszerza, a potem skurcza. Dzięki takiemu mieszaniu aromat jest pełniejszy.

Fani kaw mlecznych na pewno docenią program Cappuccinatore, który umożliwi szybkie podgrzanie mleka, a także jego spienienie bezpośrednio w filiżance. Cappuccino czy cafe latte nie będzie już odtąd dla nas wyzwaniem.

 

Sprawdź nasze ekspresy do kawy!

Ekspres na kawę ziarnistą i mieloną

 

Dobrej jakości ekspresy do kawy, których używamy w domach, posiadają młynki żarnowe, które umożliwiają nam zmielenie, a nie pocięcie naszej kawy. Tak jest oczywiście również w przypadku opisywanego modelu. Możemy ustawić stopień zmielenia ziaren, jak i dozowaną ilość. To jednak nie wszystko. Producent wyposażył ekspres dodatkowo w pojemnik na kawę mieloną. Jeśli akurat najdzie nas ochotą na taki rodzaj kawy lub po prostu braknie nam ziaren, to zawsze możemy skorzystać również z tego praktycznego rozwiązania.

 

Jakiej kawy się napijesz?

 

Jednym z ważniejszych pytań, jakie zadajemy sobie podczas kupowania ekspresu do kawy jest z całą pewnością to, jakie napoje będziemy w stanie w nim przygotować? Bardzo ważny również jest fakt, czy będziemy do tego potrzebować specjalnych umiejętności baristycznych. Na szczęście w przypadku Miele mamy możliwość przygotowania wielu rodzajów kaw bez konieczności wyjazdu do Włoch na szkolenie. Wszystkie kawy są już zaprogramowane w urządzeniu. Jeśli jednak uznamy, że przyda się im jakaś modyfikacja, ponieważ chcemy napić się kawy bardziej intensywnej lub z większą ilością mleka, to oczywiście możemy to również zaprogramować. Ekspres posiada też możliwość zapisywania nawet 10 profili użytkowników, dzięki czemu własne preferencje ustawimy tylko raz, a nie za każdym razem, gdy przyjdzie nam ochota na małą czarną.

Jakie kawy przygotujemy w ekspresie Miele? Przede wszystkim espresso, risretto, cappuccino, caffè latte i latte macchiato. Jeśli jednak najdzie nas ochota na zwykłe americano, to również mamy taką możliwości. W urządzeniu możemy również przygotować dwa napoje dzięki funkcji OneTouch for Two. W ten sposób oszczędzimy sporo czasu.

Kupno ekspresu z okazji walentynek to z całą pewnością dobry pomysł. Dobra kawa to bowiem idealny dodatek do chwil spędzonych we dwoje.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.