MiJia Roborock 2 S550-00 – wyjątkowy robot sprzątający od XIAOMI

Odkurzacz automatyczny S550-00

Sprzątanie podłóg to iście syzyfowa praca. Wystarczy pozamiatać, by zaraz znowu trzeba było robić to na nowo. Na szczęście rozwój technologii pozwolił zautomatyzować i tę czynność. Robot sprzątający od Xiaomi to sprawny pomocnik w domowych porządkach.

 

Dane techniczne robota MiJia Roborock 2 S550-00

 • Czas pracy: 150 min.
 • Filtr: EPA E11
 • Pojemność zbiornika na kurz: 0.48 l
 • Poziom hałasu: 62 dB
 • Wi-Fi: Tak
 • Czujniki: przeszkód, odległości, upadku
 • Programator pracy: Tak
 • Liczba programów czyszczenia: 3
 • Wirtualna ściana: Tak
 • Wirtualna latarnia: Nie
 • Automatyczne opróżnianie pojemnika: Nie
 • Automatyczny powrót do bazy i ładowanie: Tak
 • Wymiary (szer. x wys.): 35,3 x 9,65 cm
 • Waga: 3,5 kg

Xiaomi – jakość w dobrej cenie

Firma Xiaomi co rusz udowadnia wszystkim, że da się produkować najróżniejsze sprzęty w przystępnej cenie, zachowując przy tym wysoką jakość. Nie ma znaczenia, czy jest mowa o smartfonach, ultrabookach, oczyszczaczach powietrza, czy pozornie prostych hulajnogach. Produkty Xiaomi świetnie sprawdzają się w akcji.

MiJia Roborock 2, czyli robot nowej generacji

Jednym ze sprzętów godnych polecenia jest robot MiJia Roborock Vacuum Cleaner 2. Jak wiele urządzeń tego typu dostępnych na rynku, samodzielnie wysprząta podłogi, ale zrobi to lepiej, szybciej i taniej, niż spora część z nich. Model S550-00 to druga generacja autonomicznych odkurzaczy Xiaomi, w której usprawniono dużo funkcji, aby mali pomocnicy jeszcze skuteczniej wykonywali swoje zadania.

CZYTAJ TAKŻE – Odkurzacz, który sprząta dom za Ciebie

MiJia Roborock 2 najpierw odkurza, a następnie wyciera podłogę. Dzięki systemowi bioniki roślinnej, jego mop może automatycznie wchłaniać wilgoć i różne płyny. Montaż i demontaż zbiornika na wodę jest naprawdę łatwy, co sprawia, że obsługa robota jest bardzo wygodna, a jego właściciel może mieć więcej czasu dla siebie.

S550-00 odkurza z większą siłą

Względem poprzedniej generacji moc ssania S550-00 zwiększyła się z 1800Pa do 2000Pa. Zastosowano w nim system podciśnieniowego tornado, żeby wzmocnić siłę odkurzania. Szczotka pływająca dokładnie dopasowuje się do podłoża, koordynuje szczotkę boczną i szczotkę walcową, dzięki czemu głęboko czyszczą podłogę. MiJia może automatycznie rozpoznać rodzaj podłoża (np. dywan) optymalnie dopasowując do niego parametry pracy, a także dostosować swój system zawieszenia kół, zwiększając ich wysokość z 1,5 do 2 cm.

Sensory Xiaomi zadbają o wszystko

W każdym autonomicznym odkurzaczu ważną rolę odgrywają czujniki. To one odpowiadają za to, czy urządzenie zdoła wysprzątać wszelkie zakamarki i jak dobrze to zrobi. S550-00 posiada podwójny elektroniczny kompas, za pomocą którego lepiej identyfikuje rozkład pomieszczeń. Z kolei wbudowane sensory odległości dbają o to, by zachował ok. 10-milimetrowy dystans od ścian, uniknął zderzenia z przeszkodami i nie spadł ze schodów.

Robot sprzątający Xiaomi S550-00

Przy użyciu czujnika LDS MiJia Roborock 2 aż pięciokrotnie skanuje pomieszczenie w wymiarze 360 stopni na sekundę. Do mapowania optymalnej ścieżki czyszczenia podłogi wykorzystuje zaawansowany algorytm SLAM. Użytkownik może natomiast swobodnie dostosowywać drogę sprzątania na planie pomieszczenia za pomocą aplikacji mobilnej MiJia APP.

Odkurzacz na bieżąco synchronizuje się poprzez sieć WiFi ze smartfonem swojego właściciela. Firmowa aplikacja umożliwia sprawdzenie w czasie rzeczywistym postępów pracy urządzenia, a nawet zdalne sterowanie robotem. Ponadto można skonfigurować automatyczne harmonogramy i nauczyć robota poleceń głosowych.

MiJia Roborock 2 ma pojemny akumulator

Roborock 2 S550-00 posiada akumulator litowo-jonowy o pojemności 5200 mAh. Zapewnia on około 2,5 godziny pracy w trybie standardowym. W efekcie odkurzacz może wysprzątać mieszkania o powierzchni do 250 m2. Robot jest na tyle inteligentny, że gdy będzie bliski rozładowania, to sam wróci do swojej stacji bazowej i podłączy się do ładowania. Właściciel nie musi pamiętać o uzupełnianiu energii w bateriach, tylko może zająć się innymi, bardziej interesującymi sprawami.

Co jest w zestawie z odkurzaczem Xiaomi?

Kupując MiJia Roborock 2 S550-00 otrzymujemy wraz z robotem dwa filtry HEPA, dwie nakładki typu mop, szczoteczkę do czyszczenia odkurzacza, cztery filtry dyszy wodnej oraz stacje dokującą z wodoodporną podkładką pod mopa. Oczywiście do tego wszystkiego dołączany jest przewód do gniazdka elektrycznego i instrukcja obsługi.

Zobacz inne odkurzacze

Autonomiczny odkurzacz Xiaomi będzie świetnym kompanem dla wszystkich zajętych osób. Dzięki niemu możemy zapomnieć o ciągłym sprzątaniu podłogi, gdyż wyręczy nas w tej pracy. Urządzenie jest wyjątkowo inteligentne, dlatego nie wymaga poświęcania mu szczególnej uwagi. W dodatku S550-00 ma atrakcyjną cenę. Spokój, jaki daje ten sprzęt, jest wart tych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.