Muzyka, która żyje

Wieże Sony

Nie sztuka wybrać sprzęt grający, który głośno odtwarza muzykę. Sztuką jest znaleźć taki, dzięki któremu muzykę nie tylko usłyszysz, lecz również poczujesz.

Czysty i płynny dźwięk z domowej wieży

wieża stereo to najbardziej podstawowy sprzęt muzyczny, jaki ma w swoim domu wielu miłośników muzyki. Jednak dobry dźwięk to za mało. Czasem pojedyncze, subtelne tony, nadają muzyce dodatkowego wymiaru. Czy można je wydobyć domowym sprzętem?

Z pomocą przychodzą wieże audio z wyższej półki, takie jak chociażby Sony Shake-X3D, czy Sony CMT-SX7. Sprzęt ten został tak skonstruowany, by jak najdokładniej odtwarzać dźwięk. Pomimo niewielkich rozmiarów, potrafi generować naprawdę płynny dźwięk. Co więcej, sprawdza się przy naprawdę niskich i wysokich dźwiękach – co w przypadku tańszych wież mogłoby być problematyczne.

Dom tętniący muzyką

Wybierając sprzęt muzyczny warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób współpracują one z głośnikami bezprzewodowymi. To nie tylko kwestia uniknięcia plątaniny kabli. To także możliwość słuchania muzyki w całym domu!

Warto wspomnieć i o tym, że niektóre wieże Sony posiadają funkcję grupowania głośników i listw głośnikowych. Dzięki temu dźwięk nie musi być emitowany w całym domu. Zamiast tego można uruchomić go w konkretnych pomieszczeniach.

Muzyka prosto z sieci

Wybierając wieżę audio warto również zwrócić uwagę na możliwość prowadzenia streamingu prosto z na przykład smartfona. Co prawda wiele odtwarzaczy pozwala na przesłanie plików mp3, ale nie każdy jest gotowy do odtwarzania strumieniowanej muzyki, na przykład ze Spotify lub z Youtube. Te lepsze, na przykład nowe wieże Sony, mają taką opcję.

Każdy szczegół jest ważny

A co z audiofilami, dla których precyzyjne odtworzenie dźwięku jest czymś kluczowym? W ich przypadku najlepiej sprawdzą się gramofony, o których już wspominaliśmy na łamach naszego bloga. Czy warto po nie sięgnąć w czasach muzyki cyfrowej? Jeśli cenisz sobie idealne odwzorowanie dźwięku – zdecydowanie tak!

Perfekcyjne Hi-Fi w MatrixMedia – Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.