Pralka energooszczędna A+++ – którą wybrać?

pralka energooszczędna A+++

Coraz częściej przy wyborze sprzętu RTV i AGD zwracamy sporą uwagę na to, jaka jest ich klasa energooszczędności, a także wpływ na środowisko. Wyższa kwota zakupu to inwestycja, która pozwala w w dłuższej perspektywie na oszczędności. Pralka energooszczędna A+++ może okazać się najlepszym wyborem. Jakie pralki warto wziąć pod uwagę? Sprawdźmy!
[AKTUALIZACJA 2017]

Pralka energooszczędna A+++

Pralki, które charakteryzują się wysoką klasą energooszczędności, czyli A+++, nie należą do najtańszych. Coraz więcej osób przekonuje się jednak do takiego wyboru pralki. Wynika to nie tylko z chęci oszczędzania energii elektrycznej, lecz także zamiłowania do nowoczesnych rozwiązań, które mogą znacząco ułatwić nam życie. W tym zestawieniu przyjrzymy się pralkom z najwyższej, średniej i ekonomicznej półki cenowej. Podzieliliśmy je na trzy kategorie cenowe: do 2000zł, 2000-5000zł oraz powyżej 5000zł. Tym razem zaczniemy jednak… od końca.

pralka energooszczędna A+++

Pralki A+++ powyżej 5000 zł

Dla wielu osób wydawanie 7 lub 8 tysięcy na pralkę, nawet jeśli ma to być pralka energooszczędna A+++, wydaje się kosztem, którego być może nie warto ponosić. Tak jest jednak tylko na pierwszy rzut oka. Jeśli przyjrzymy się nieco dokładniej wszystkim parametrom, nasze zdanie może ulec zmianie.

Bardzo dobrym przykładem będzie pralka Miele WMH 261 WPS. Zmieścimy w niej nawet 8 kg prania, więc jest to idealne rozwiązanie dla rodzin. Prędkość 1600 obrotów i funkcja QuickPowerWash przyczyniają się do tego, że jeden cykl prania może trwać mniej niż godzinę. Pralka ponadto ułatwia prasowanie i chroni pranie dzięki technologii Thermo-SoftCare. Na uwagę zasługuje również pojemnik na detergenty, którego nie trzeba czyścić, ponieważ urządzenie wykona tę pracę za nas.

Pralki A+++ poniżej 5000 zł

W tej półce cenowej, choć dla wielu osób może ona być w dalszym ciągu zaporowa, znajdziemy również wysokiej jakości sprzęt, który ułatwi nasze codzienne obowiązki domowe. MIELE WDA 111 WCS będzie w tym wypadku bardzo rozsądnym wyborem. Za mniej niż 5000 zł otrzymujemy pralkę z równie przydatnymi funkcjami, choć nieco węższym spektrum działania. Maksymalna prędkość wynosi 1400 obrotów na minutę, z kolei pojemność pralki to aż 7 kilogramów. Warto ponadto zwrócić uwagę na ciekawą funkcję, jaką jest Watercontrol System (WCS), dzięki której każdy niekontrolowany dopływ wody jest zatrzymywany. Dzięki temu urządzeniu możemy również prać w temperaturze 20 stopni Celsjusza. Pralka ma nam służyć przynajmniej 20 lat, więc wydatek na pewno się opłaci.

pralka energooszczędna A+++

Pralki A+++ poniżej 2000 zł

Pralki w tej klasie cenowej są – co zrozumiałe – najbardziej popularne. Ciekawym modelem jest z całą pewnością Siemens WM12T460PL. W tym wypadku otrzymujemy pralkę o prędkości 1200 obrotów bębna na minutę, przez co pranie potrwa nie co dłużej. Z drugiej strony wypierzemy wciąż 8 kg prania podczas jednego cyklu. Warto również zauważyć, że sprzęt posiada specjalne programy pracy dla alergików. Producenci zadbali ponadto o dodatkowe opcje, dzięki którym możliwe jest skrócenie czasu prania nawet o 60%.

Sprawdź pralki w ofercie MatrixMedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.