Pralko-suszarka – czy warto ją kupić?

Pralsko-suszarka - czy warto kupić?

[AKTUALIZACJA 2017]
Obok standardowych modeli pralek, w sklepach AGD dostępne są również pralko-suszarki. Niektórym mogą się one wydać fanaberią, dla innych sprzęt ten będzie istnym zbawieniem.

Oszczędność miejsca

 

Głównym argumentem, który stanowi istotną odpowiedź na pytanie, czy warto kupić pralko-suszarkę, to możliwość zaoszczędzenia ogromnej ilości miejsca. Nie chodzi tu jednak o gabaryty samego sprzętu, lecz o powierzchnię niezbędną do suszenia odzieży po zwykłym praniu.
W przypadku tradycyjnej pralki trzeba się liczyć z koniecznością rozstawienia w mieszkaniu suszarek. Owszem, można część prania wywiesić na balkonie, ale po pierwsze nie przy każdej pogodzie, po drugie nie każdy go posiada. Po trzecie: jeśli ktoś ma dzieci, to i balkon nie wystarczy – bez suszarek rozstawionych po mieszkaniu ciężko będzie się obyć. O estetyce rozłożonego w pokojach prania wspominać nie trzeba.
Po drugiej stronie są pralko-suszarki. Proste rozwiązanie, dzięki któremu pranie nie wymaga suszenia. Oszczędzamy więc miejsce, ale też i czas. Co prawda jednocześnie wiąże się to z większym zużyciem prądu, ale jednak można mówić tu o zasadzie „coś za coś”.

SPRAWDŹ OFERTĘ PRALKO-SUSZAREK W NASZYM SKLEPIE

Jak to działa?

 

Proces suszenia, jaki bezpośrednio po praniu przeprowadzają pralko-suszarki bazuje na strumieniu nagrzanego powietrza, którym jest traktowane zebrane w zbiorniku pranie. Oczywiście nie każdy materiał można suszyć w ten sposób, niemniej większość ubrań spokojnie się do tego nadaje. Sam proces suszenia trwa krótko i wkrótce po nim ubrania można poskładać i umieścić w szafie.

 

Kiedy warto używać pralko-suszarki?

 

Urządzenia tego typu najlepiej sprawdzą się w dwóch przypadkach. Jeden to osoby, które mają niezwykle mało czasu. W ich przypadku pralko-suszarki pozwalają na lepsze zorganizowanie czasu, poprzez zaoszczędzenie sobie konieczności rozwieszania wszystkiego.

Druga sytuacja, to rodziny wielodzietne, dla których nieocenione są zalety, którymi dysponuje pralko-suszarka. Czy ją kupić? W przypadku obecności w domu kilkorga dzieci pozwolą one na uniknięcie paraliżu połowy mieszkania przez wszędzie suszące się pranie.

 

 

Pralko-suszarka – którą wybrać?

 

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup suszarki, musimy być przygotowani na większy wydatek. W końcu płacimy niejako za dwa urządzenia zamknięte w jednym. Za sprzęt renomowanego producenta będziemy musieli zapłacić od 3000 zł w górę. W poszukiwaniu tańszych modeli, warto zwrócić uwagę na pralko-suszarki marki Samsung oraz Bosch. Fanom wysokiej jakości z pewnością przypadną do gustu sprzęty marki Miele, jednak trzeba mieć na uwadze, że będzie to znacznie wyższy koszt.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *