Pralko-suszarka – czy warto ją kupić?

Pralsko-suszarka - czy warto kupić?

[AKTUALIZACJA 2017]
Obok standardowych modeli pralek, w sklepach AGD dostępne są również pralko-suszarki. Niektórym mogą się one wydać fanaberią, dla innych sprzęt ten będzie istnym zbawieniem.

Oszczędność miejsca

 

Głównym argumentem, który stanowi istotną odpowiedź na pytanie, czy warto kupić pralko-suszarkę, to możliwość zaoszczędzenia ogromnej ilości miejsca. Nie chodzi tu jednak o gabaryty samego sprzętu, lecz o powierzchnię niezbędną do suszenia odzieży po zwykłym praniu.
W przypadku tradycyjnej pralki trzeba się liczyć z koniecznością rozstawienia w mieszkaniu suszarek. Owszem, można część prania wywiesić na balkonie, ale po pierwsze nie przy każdej pogodzie, po drugie nie każdy go posiada. Po trzecie: jeśli ktoś ma dzieci, to i balkon nie wystarczy – bez suszarek rozstawionych po mieszkaniu ciężko będzie się obyć. O estetyce rozłożonego w pokojach prania wspominać nie trzeba.
Po drugiej stronie są pralko-suszarki. Proste rozwiązanie, dzięki któremu pranie nie wymaga suszenia. Oszczędzamy więc miejsce, ale też i czas. Co prawda jednocześnie wiąże się to z większym zużyciem prądu, ale jednak można mówić tu o zasadzie „coś za coś”.

SPRAWDŹ OFERTĘ PRALKO-SUSZAREK W NASZYM SKLEPIE

Jak to działa?

 

Proces suszenia, jaki bezpośrednio po praniu przeprowadzają pralko-suszarki bazuje na strumieniu nagrzanego powietrza, którym jest traktowane zebrane w zbiorniku pranie. Oczywiście nie każdy materiał można suszyć w ten sposób, niemniej większość ubrań spokojnie się do tego nadaje. Sam proces suszenia trwa krótko i wkrótce po nim ubrania można poskładać i umieścić w szafie.

 

Kiedy warto używać pralko-suszarki?

 

Urządzenia tego typu najlepiej sprawdzą się w dwóch przypadkach. Jeden to osoby, które mają niezwykle mało czasu. W ich przypadku pralko-suszarki pozwalają na lepsze zorganizowanie czasu, poprzez zaoszczędzenie sobie konieczności rozwieszania wszystkiego.

Druga sytuacja, to rodziny wielodzietne, dla których nieocenione są zalety, którymi dysponuje pralko-suszarka. Czy ją kupić? W przypadku obecności w domu kilkorga dzieci pozwolą one na uniknięcie paraliżu połowy mieszkania przez wszędzie suszące się pranie.

 

 

Pralko-suszarka – którą wybrać?

 

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup suszarki, musimy być przygotowani na większy wydatek. W końcu płacimy niejako za dwa urządzenia zamknięte w jednym. Za sprzęt renomowanego producenta będziemy musieli zapłacić od 3000 zł w górę. W poszukiwaniu tańszych modeli, warto zwrócić uwagę na pralko-suszarki marki Samsung oraz Bosch. Fanom wysokiej jakości z pewnością przypadną do gustu sprzęty marki Miele, jednak trzeba mieć na uwadze, że będzie to znacznie wyższy koszt.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.