Prezentacja telewizorów Sony serii XG8505

Model telewizora Sony z serii XG85

Co może wyjść z połączenia smartfona z… kinem? Na przykład telewizor linii XG85. Sony w swoich modelach połączyło najlepsze cechy tych dwóch, pozornie różnych rzeczy. Przyniosło to wspaniały efekt!

 

Dane techniczne Sony XG8505

 • Przekątna ekranu: 55, 65, 75 cali
 • Matryca: IPS LED
 • Rozdzielczość: 4K, 3840×2160
 • Procesor obrazu: 4K HDR Processor X1™
 • Optymalizacja ruchu: Motionflow™ XR 800 Hz (natywna 100 Hz)
 • Optymalizacja kontrastu: Technologia object-based HDR remaster
 • Optymalizacja koloru: Technologia Live Colour™, TRILUMINOS™ Display
 • Optymalizacja czystości: 4K X-Reality™ PRO
 • System operacyjny: Android Oreo
 • Pamięć wbudowana: 16 GB
 • Tunery: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
 • WiFi: 802.11a/b/g/n/ac
 • Bluetooth: 4.2
 • Złącza: ethernet (LAN), 3x antenowe, komponentowe (Y/PB/PR), kompozytowe, 4x HDMI, cyfrowe audio, wyjście słuchawkowe, 3x USB, CI+
 • Moc wyjściowa dźwięku: 10 W + 10 W

Telewizor niczym smartfon

Skąd skojarzenie telewizora ze smartfonem? XG8505 posiadają zaawansowany procesor, 16 gigabajtów wbudowanej pamięci, matrycę IPS, system operacyjny Android i można instalować na nich przeróżne aplikacje. Czyż nie brzmi to, jak opis współczesnego telefonu komórkowego? Powyższe parametry techniczne sprawiają, że telewizory z tej serii nie służą tylko do wyświetlania ładnego obrazu, ale same w sobie są centrami domowej rozrywki, a nawet są w stanie pełnić bardziej „poważne” funkcje.

Poczujesz się jak w kinie

Tymczasem to, co łączy linię XG85 z kinem, to system audio. Telewizory Sony wykorzystują technologie Dolby do generowania realistycznego dźwięku przestrzennego, który znakomicie współgra z obrazem. Ponadto inżynierowie umieścili głośniki za wyświetlaczem, a więc tak, jak ma to miejsce w salach kinowych, gdzie centralne głośniki nie znajdują się nad lub pod ekranem, lecz dokładnie za nim.

Procesor X1 w telewizorach XG8505

Sercem produktów z serii XG8505 jest procesor X1. Odpowiada on za to, co w każdym telewizorze jest najważniejsze, czyli jakość obrazu. Dzięki niemu na ekranie możemy oglądać filmy 4K, nawet jeśli materiał źródłowy nie został nagrany w takiej rozdzielczości. Urządzenie wykorzystuje technologię 4K X-Reality PRO do zwiększania rozmiaru klatek i wyostrzania ich w czasie rzeczywistym, zaś funkcja Dual database processing pozwala je oczyścić i ograniczyć ilość zakłóceń. Aby uczynić kolory jeszcze bardziej realistycznymi Procesor X1 analizuje wyświetlane obiekty i poprzez użycie techniki Object-based HDR Remaster na bieżąco dostosowuje ich kontrast.

Telewizory Sony z doskonałą jakością obrazu

Kolejnym elementem zapewniającym doskonałe efekty wizualne jest wyświetlacz TRILUMINOS. W linii XG8505 jest dostępny w rozmiarach 55, 65 i 75 cali. Ekran charakteryzuje się szerszą paletą barw, co pozwala na jeszcze lepsze odwzorowanie kolorów oraz ich odcieni. Z kolei za sprawą technologii X-Wide Angle obraz można oglądać niemal pod dowolnym kątem, a kolorystyka i kontrast ciągle pozostają takie, jakie być powinny.

Android TV w telewizorach linii XG85

O wszechstronności telewizorów XG8505 stanowi system operacyjny Android w wersji Oreo. Umożliwia on uruchamianie milionów aplikacji ze sklepu Google Play, w tym również części z tych znanych ze smartfonów i tabletów. Na sprzęcie Sony z powodzeniem działają np. wszystkie najpopularniejsze platformy VOD, za pośrednictwem których na urządzeniu można słuchać ulubionej muzyki lub oglądać filmy i seriale.

Telewizor ze znakiem Netflix Recommended TV

Serię XG85 w szczególności dostosowano do korzystania z serwisu Netflix. Jego bogata biblioteka jest dostępna za naciśnięciem jednego przycisku na pilocie. Dzięki trybowi kalibracji aplikacji Netflix produkcje platformy są wyświetlane w studyjnej jakości obrazu, zgodnie z intencjami ich twórców.

Chromecast i AirPlay na pokładzie XG8505

Telewizory XG8505 posiadają wbudowany Chromecast pozwalający na uruchamianie zdjęć, video i muzyki bezpośrednio ze smartfonów i tabletów z Androidem. Modele Sony współpracują również z urządzeniami obsługującymi Apple AirPlay i Apple HomeKit.

CZYTAJ TAKŻE – Android TV – wady i zalety

Do sterowania telewizorem oprócz smartfona można używać także własnego głosu. Modele z linii XG8505 potrafią rozpoznawać mowę, dlatego wyszukiwanie materiałów, czy informacji jest tak proste, jak zadanie pytania przyjacielowi. Telewizorowi można też wydawać polecenia głosowe, a on dla nas przełączy kanał, bądź uruchomi film na YouTube.

Doskonały dźwięk telewizorów Sony XG8505

Istotną cechą serii XG85 jest jakość dźwięku. Telewizory obsługują technologię Dolby Atmos zapewniającą niesamowity dźwięk przestrzenny. Rewelacyjne brzmienie modeli Sony jest efektem m.in. systemu Acoustic Multi-Audio. Z tyłu urządzenia znajdują się głośniki bass reflex i dwa wysokotonowe, za sprawą których można odnieść wrażenie, że dźwięk wydobywa się wprost z obrazu.

Telewizory Smart TV

Telewizory Sony z serii XG8505 jeszcze bardziej zacierają granicę pomiędzy tradycyjnym kinem, a kinem domowym. Dostarczają swoim użytkownikom spektakularnych wrażeń wizualnych i dźwiękowych, dla których do tej pory trzeba było kupować bilety do multipleksu. Dziś można ich doświadczać we własnym salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.