Renesans muzyczny czyli walkman NW-ZX2 od Sony

Podejście  japońskiego giganta Sony do odtwarzaczy muzycznych zmieniało się w ciągu ostatnich kilku lat bardzo powoli. Na tegorocznych targach CES 2015, które odbywały się w Las Vegas, firma zaprezentowała nowe urządzenie stanowiące o powrocie do klasycznych kieszonkowych walkmanów.

Stare dobre walkmany

Każdy z nas w dzieciństwie taki miał. Słuchało się na nim kaset ulubionych wykonawców. Każdy walkman miał funkcje przewijania. Trafienie na konkretną piosenkę, której chcieliśmy posłuchać, wymagało odrobiny zręczności i wyczucia.

Walkman NW-ZX2 został zaprojektowany z myślą o audiofilach. Firma postarała się i poza eleganckim designem wyposażyła Walkman NW-ZX2 w wiele przydatnych funkcji.

System Android

Walkman NW-ZX2 to kolejny odtwarzacz muzyczny japońskiej firmy bez slotu na kartę SIM, ale z Androidem na pokładzie. Urządzenie cechuje się 4-calowym ekranem dotykowym 854 na 480 pikseli i aż 128 GB przestrzeni na multimedia z możliwością rozbudowy z wykorzystaniem kart micro SD. Sprzęt działa pod kontrolą dwuletniego Android 4.2 Jelly Bean i nie została na razie zapowiedziana aktualizacja do najnowszej wersji oprogramowania. Koszt urządzenia to na dzień dzisiejszy to około 1200 dolarów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w SONY NW-ZX2?

Walkman posiada dostęp do licznych aplikacji oraz możliwości zbliżone do Apple Touch. Jakość odtwarzanego dźwięku jest bardzo wysoka, lecz do jej maksymalnych możliwości będziemy musieli zaopatrzyć się w wysokiej jakości słuchawki. Urządzenie ma wbudowany również equilizer, który pozwala nam na dostosowywanie naszych muzycznych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *