Renesans muzyczny czyli walkman NW-ZX2 od Sony

Podejście  japońskiego giganta Sony do odtwarzaczy muzycznych zmieniało się w ciągu ostatnich kilku lat bardzo powoli. Na tegorocznych targach CES 2015, które odbywały się w Las Vegas, firma zaprezentowała nowe urządzenie stanowiące o powrocie do klasycznych kieszonkowych walkmanów.

Stare dobre walkmany

Każdy z nas w dzieciństwie taki miał. Słuchało się na nim kaset ulubionych wykonawców. Każdy walkman miał funkcje przewijania. Trafienie na konkretną piosenkę, której chcieliśmy posłuchać, wymagało odrobiny zręczności i wyczucia.

Walkman NW-ZX2 został zaprojektowany z myślą o audiofilach. Firma postarała się i poza eleganckim designem wyposażyła Walkman NW-ZX2 w wiele przydatnych funkcji.

System Android

Walkman NW-ZX2 to kolejny odtwarzacz muzyczny japońskiej firmy bez slotu na kartę SIM, ale z Androidem na pokładzie. Urządzenie cechuje się 4-calowym ekranem dotykowym 854 na 480 pikseli i aż 128 GB przestrzeni na multimedia z możliwością rozbudowy z wykorzystaniem kart micro SD. Sprzęt działa pod kontrolą dwuletniego Android 4.2 Jelly Bean i nie została na razie zapowiedziana aktualizacja do najnowszej wersji oprogramowania. Koszt urządzenia to na dzień dzisiejszy to około 1200 dolarów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w SONY NW-ZX2?

Walkman posiada dostęp do licznych aplikacji oraz możliwości zbliżone do Apple Touch. Jakość odtwarzanego dźwięku jest bardzo wysoka, lecz do jej maksymalnych możliwości będziemy musieli zaopatrzyć się w wysokiej jakości słuchawki. Urządzenie ma wbudowany również equilizer, który pozwala nam na dostosowywanie naszych muzycznych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.