Robot odkurzający w Twoim domu – opinie o produktach

Najnowszy robot sprzątający miele opinie

Czy ciebie również irytuje zabieranie się do sprzątania po ciężkim i męczącym dniu pracy? Nas meczy bardzo, dlatego postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się technologii robotów odkurzających, które coraz częściej goszczą w naszych domach i są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych odkurzaczy. Jakie są wasze opinie?

Jak to jest zrobione?

To nie magia, to zwyczajny postęp technologiczny, który w tym wypadku przyjął formę niewielkiego lecz bardzo zmyślnego urządzonka. Jak działają roboty odkurzające? Każdy robot nie mógłby funkcjonować bez szeregu czujników i sensorów, które odpowiadają za logistykę oraz za efektywne sprzątanie. Sensory zamieszczone na zewnętrznej części obudowy pozwalają robotowi na sprawne manewrowanie miedzy meblami oraz unikania kolizji z przeszkodami lub upadku z wysokości (w przypadku schodów). Prosty algorytm zastosowany w systemach operacyjnych urządzeń wystarczy, by robot samodzielnie dotarł w najdalsze zakamarki naszego pokoju. Każdy robot sprzątający jest również wyposażony w czujniki wykrywające zabrudzenia i posiada specjalną szczotkę do ich usuwania.

Pod wieloma względami roboty sprzątające bardziej przypominają dawniej używane szczotki Kasia niż współczesne odkurzacze – głównie dlatego, że same nie posiadają urządzenia ssącego. Mimo to ich bezzałogowość oraz dosyć dobra skuteczność przy częstym sprzątaniu jest niewątpliwie dużym plusem.

Co wybrać?

Ceny na naszym rodzimym rynku dla robotów odkurzających wąchają się od 300 złotych do kilku tysięcy. Dla wielu osób bariera finansowa będzie na pewno zaliczana jako minus jednak weźmy pod uwagę, że dobry odkurzacz również potrafi kosztować krocie i niestety obowiązek odkurzania spadnie na nas.

Robot odkurzaczający MIELE SCOUT RX1

Ciekawym modelem jest Miele Scout RX1, który jest dostępny w ofercie Matrix Media. Model cechuje się stosunkowo cichą pracą i generowaniem hałasu na poziomie 60 dB . Pojemność zbiornika to 0,6 litra i wystarczy na dosyć długi czas bez konieczności opróżniania. Zaletą modelu jest brak konieczności instalowania worków, które w przypadku tradycyjnych odkurzaczy szybko się zużywają. Urządzenie ładuje się za pomocą specjalnej stacji dokującej. Na pochwałę zasługuje oprogramowanie robota oraz wysokiej jakości czujnik kolizji. Robot skutecznie radzi sobie nawet w ciasnych pomieszczeniach z dużą ilością kantów i mebli.

Jeśli i Ty szukasz sposobu na szybkie sprzatanie, które jednocześnie osczędzi Twój cenny czas to robot odkurzający wniesie do kazdego domu powiew świeżości. Jest to również rewelacyjny pomysł na prezent. Sprawdź naszą stronę internetową i dowiedz się więcej.

Sprawdź ofertę odkurzaczy w Matrix Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.