Wydajny piekarnik w Twojej kuchni

wydajny piekarnik na matrixmedia.pl

Wśród szeroko dostępnej oferty piekarników najpopularniejsze to piekarniki elektryczne lub modele zasilane gazem. Podstawowa kwestia to sposób zabudowy piekarnika – pod blatem? W słupku? A może na ścianie? A czy wiesz, że są piekarniki z windą? Zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu.

Piekarnik gazowy

Na początek wyróżnijmy kilka rodzajów piekarników. Piekarnik gazowy może być zasilany gazem sieciowym (gazem ziemnym) lub z butli (propan butanem). Jeśli nie masz podłączenia do gazu sieciowego, upewnij się, czy wybrany przez Ciebie model piekarnika ma dodatkowe dysze (w zestawie lub do kupienia osobno) – informację o tym znajdziesz w instrukcji obsługi.

Wydajny piekarnik, czyli piekarnik elektryczny?

Piekarniki elektryczne oczywiście dzielą się w swoim obrębie na kilka rodzajów. Do najpopularniejszych modeli należą piekarniki standardowe – są to typowe piekarniki o wymiarach (wys. x szer. x gł.) około 60 x 60 x 60 cm wyposażone w kilka do kilkunastu funkcji. Sposób ich działania polega na rozprowadzaniu gorącego powietrza wewnątrz komory piekarnika. Kolejnym rodzajem są piekarniki tradycyjne – działają jak piekarniki standardowe: pieczenie polega na rozprowadzaniu gorącego powietrza wewnątrz komory piekarnika. Wartym wspomnienia rodzajem piekarników są urządzenia parowe – służą do pieczenia i gotowania na parze. Mają mniejszy zakres temperatur niż piekarniki tradycyjne (w piekarniku parowym maksymalna temperatura wynosi około 100°C), jednak pozwalają na gotowanie bez utraty składników odżywczych (spełniają niejako funkcję parowaru).

Klasa energetyczna

Oznacza ilość zużytej w ciągu roku energii przez urządzenie w porównaniu z urządzeniem standardowym, którego zużycie jest określone przepisami. Dla piekarników elektrycznych określono klasy energetyczne od A do C. W klasie A piekarniki zużywają najmniej energii. Najczęściej spotykana klasa piekarników to A, najrzadziej – C.

Odwiedź naszą stronę internetową i przekonaj się, że u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by nadać swojej kuchnii zupełnie nowego blasku. Zapytaj naszych specjalistów o możliwości modlei z naszej oferty i przekonaj się, że w Matrix Media stawiamy na jakość i profesjonalną obsługę, dzięki której sam nie będziesz musiał zastanawiać się nad tym jaki wybrać piekarnik!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.