Wydajny piekarnik w Twojej kuchni

wydajny piekarnik na matrixmedia.pl

Wśród szeroko dostępnej oferty piekarników najpopularniejsze to piekarniki elektryczne lub modele zasilane gazem. Podstawowa kwestia to sposób zabudowy piekarnika – pod blatem? W słupku? A może na ścianie? A czy wiesz, że są piekarniki z windą? Zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu.

Piekarnik gazowy

Na początek wyróżnijmy kilka rodzajów piekarników. Piekarnik gazowy może być zasilany gazem sieciowym (gazem ziemnym) lub z butli (propan butanem). Jeśli nie masz podłączenia do gazu sieciowego, upewnij się, czy wybrany przez Ciebie model piekarnika ma dodatkowe dysze (w zestawie lub do kupienia osobno) – informację o tym znajdziesz w instrukcji obsługi.

Wydajny piekarnik, czyli piekarnik elektryczny?

Piekarniki elektryczne oczywiście dzielą się w swoim obrębie na kilka rodzajów. Do najpopularniejszych modeli należą piekarniki standardowe – są to typowe piekarniki o wymiarach (wys. x szer. x gł.) około 60 x 60 x 60 cm wyposażone w kilka do kilkunastu funkcji. Sposób ich działania polega na rozprowadzaniu gorącego powietrza wewnątrz komory piekarnika. Kolejnym rodzajem są piekarniki tradycyjne – działają jak piekarniki standardowe: pieczenie polega na rozprowadzaniu gorącego powietrza wewnątrz komory piekarnika. Wartym wspomnienia rodzajem piekarników są urządzenia parowe – służą do pieczenia i gotowania na parze. Mają mniejszy zakres temperatur niż piekarniki tradycyjne (w piekarniku parowym maksymalna temperatura wynosi około 100°C), jednak pozwalają na gotowanie bez utraty składników odżywczych (spełniają niejako funkcję parowaru).

Klasa energetyczna

Oznacza ilość zużytej w ciągu roku energii przez urządzenie w porównaniu z urządzeniem standardowym, którego zużycie jest określone przepisami. Dla piekarników elektrycznych określono klasy energetyczne od A do C. W klasie A piekarniki zużywają najmniej energii. Najczęściej spotykana klasa piekarników to A, najrzadziej – C.

Odwiedź naszą stronę internetową i przekonaj się, że u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by nadać swojej kuchnii zupełnie nowego blasku. Zapytaj naszych specjalistów o możliwości modlei z naszej oferty i przekonaj się, że w Matrix Media stawiamy na jakość i profesjonalną obsługę, dzięki której sam nie będziesz musiał zastanawiać się nad tym jaki wybrać piekarnik!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *