Soundbar Sony HT-ZF9 – test listwy głośnikowej 3.1 z Dolby Atmos

Sony soundbar HT-ZF9 recenzja

Najnowszy Soundbar spod szyldu Sony – HT-ZF9 wzbudził furorę podczas tegorocznych targów CES. Sprawdźcie razem z nami, co oferuje nam sztandarowy soundbar od Sony i jak wypada w testach, na tle innych rozwiązań od znanych producentów.

soundbar HT-ZF9 cena w sklepie?

Dane techniczne – Sony HT-ZF9

 

  • Typ wzmacniacza – Technologia ograniczania zakłóceń S-MASTER HX
  • Struktura głośnika – 3.1
  • Moc wyjściowa – 400W
  • Technologia wirtualnego dźwięku przestrzennego – S-Force PRO / Vertical Surround Engine
  • Obsługiwane formaty audio: HDMI – Dolby® Digital, Dolby Digital Plus™, Dolby® TrueHD, Dolby Atmos®, Dolby® Dual mono, DTS®, DTS-HD High Resolution Audio™, DTS-HD Master Audio™, DTS-
  • ES, DTS 96/24, DTS:X™, LPCM (2-kanałowy / 5.1-kanałowy / 7.1-kanałowy), DSD (2-kanałowy / 5.1-kanałowy),
  • Wejście optyczne – Dolby® Digital, Dolby® Dual mono, DTS®, 2-kanałowy LPCM
  • USB – DSD (.dsf / .diff), Wav, Flac, Alac (tylko .m4a), AIFF, HE AAC, AAC, mp3, Monkey’s Audio, WMA, Ogg Vorbis
  • Bluetooth (odbiornik / nadajnik) – SBC, AAC, LDAC™ / SBC, LDAC™

Soundbar z dźwiękiem przestrzennym

 

Sony Soundbar HT-ZF9 jest prawdopodobnie pierwszą na świecie listwą głośnikową, pozwalającą na uzyskanie przestrzennego dźwięku. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii – Vertical Surround Engine – mamy możliwość otrzymania dźwięku w formacie Dolby Atmos i DTS:X. Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu będziemy się znajdować, przednie głośniki zapewnią nam dźwięk w układzie pionowym. Właśnie to wpływa na otrzymanie trójwymiarowego efektu przestrzennego. Odniesiemy wrażenie, że dźwięk zewsząd nas otacza.

Wpływ na wysoką jakość dźwięku, ma również szybkość przekazywanego sygnału 4K UHD. Soundbar HT-ZF9 przekazuje sygnał z prędkością 18 GB/s, a także obsługuje protokół HDCP 2.2, przez co listwa jest kompatybilna z najnowszymi kodekami. Użytkownik może poszerzyć HT-ZF9, o tylne głośniki bezprzewodowe SA-Z9R, które w testach wykazały wielką skuteczność w reprodukcji niskich i średnich tonów.

CZYTAJ TAKŻE – NASZA RECENZJA DOMOWEGO ZESTAWU MUZYCZNEGO SONY MHC-V41D

Zalety aplikacji zdalnej

 

Wykorzystując aplikację Sony Music Center, możemy bez problemu odtwarzać swoje ulubione utwory. Szybkie i stabilne połączenie oparte o łączność bezprzewodową Wi-Fi i Bluetooth, gwarantuje nam bezproblemowe strumieniowe przesyłanie dużej ilości danych. Prędkość przesyłania sygnału 4K UHD z prędkością 18 GB/s gwarantuje nam dźwięk najwyżej jakości i nawet korzystając z popularnych aplikacji jak Spotify lub Tidal, zauważymy znaczącą poprawę brzmienia.

HT-ZF9 współpracuje również z protokołem HDCP, zapewniając obsługę najnowszych formatów kina domowego. Soundbar jest wyposażony w technologię DSEE HX i Hi-RES Audio, przez co odtwarzane utwory muzyczne zabrzmią pełnią dźwięków w jakości studyjnej.

Soundbar Sony HT-ZF9 – gdzie kupić i ile kosztuje?

 

Sony HT-ZF9 to zdecydowanie sztandarowy produkt firmy Sony, jeśli chodzi o listwy głośnikowe. Wykorzystanie najnowszych technologii, pozwala sprzętowi na uzyskanie trójwymiarowego dźwięku przestrzennego wysokiej klasy. Sony Soundbar HT-ZF9 będzie dostępny w sklepach dopiero w kwietniu. Nasz sklep oferuje przedsprzedaż, gdzie możesz kupić Sony HT-ZF9 w cenie 3999 zł. Zamówienia będą realizowanie na początku kwietnia, a następnie przejdziemy do pełnej przedsprzedaży.

Sprawdź ofertę Audio SONY

Warto także zapoznać się z innymi modelami w soundbarów Sony w ofercie naszego sklepu. Atrakcyjną alternatywą dla testowanego przez nas modelu jest Sony HT-XF9000. W matrixmedia posiadamy szeroką ofertę urządzeń audio od największych producentów jak SONY, SAMSUNG, LG. W razie pytań dotyczących testu HT-ZF9 nasi specjaliści służą pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.