Zalety i wady lodówek Side by Side

poznaj siłę lodówek side by side

[Aktualizacja artykułu 2017]
Każdy, będąc dzieckiem oglądał filmy amerykańskie i marzył o wielkiej lodówce Side by Side. Dzisiaj nie musimy już tylko i wyłącznie marzyć. Lodówki typu Side by Side Samsunga i innych producentów mają okazję zagościć w każdym domu, jednak jak każde urządzenie AGD mają swoje wady i zalety. W dzisiejszym artykule dowiesz się więcej o proponowanych modelach lodówek dwudrzwiowych. Zapraszamy do lektury!

 

Lodówka dwudrzwiowa się opłaca?

 

Standardowa lodówka typu Side by Side jest tworem znacznie większym niż standardowa lodówka jednodrzwiowa. O ile w przypadku posiadania licznej rodziny oraz konieczności gromadzenia sporych ilości jedzenia, lodówka tego typu na pewno się przyda, o tyle argument kompletnie nie przydaje się w mieszkaniach albo małych domkach. Dlaczego? Ponieważ większość lodówek SbS to prawdziwe giganty i skutecznie zagraciłyby większą część naszej kuchni w mieszkaniu. Lodówki tego typu są najczęściej o 20 cm głębsze oraz aż o 30 cm szersza, chociaż te wartości potrafią sięgać nawet 60 cm.
zalety lodówki SAMSUNG RSH5ZL2A
Na co jednak warto zwrócić uwagę? To co oferują nam lodówki Side by Side to na pewno ogromna przestrzeń wewnątrz. Liczne półki o szerokim profilu pozwolą nam na łatwy dostęp do artykułów spożywczych, nawet jeśli umiejscowione będą z tyłu urządzenia. Dodatkowym atutem jest również implementacja dozowników wody lub kostkarek. Takie rozwiązanie z pewnością polubią najmłodsi, gdy w porze letniej zapragną zimnej i orzeźwiającej wody z dozownika. Przeczytaj również o innych lodówkach z naszej szerokiej oferty ->[TUTAJ]

Sprawdź ofertę lodówek

 

Dodatkowe atrakcje w lodówkach Side by Side

 

Ciekawym pomysłem są również specjalne dozowniki na soki, dzięki czemu, bez konieczności otwierania drzwi lodówki możemy nalać świeży i schłodzony sok, co szczególnie przypadnie do gustu użytkownikom w czasie lata. Niektóre modele, są również wyposażone w kostkarkę. Jako dodatkowy atut sprawdza się wyśmienicie. Nie potrzebujesz już wielu foremek trwale zajmujących miejsce w Twojej zamrażarce. Teraz za pomocą jednego przycisku możesz pobrać tyle lodu do schłodzenia napojów, ile zechcesz.

Niestety lodówki Side by Side na tym zamykają listę swoich zalet. Decydując się na takie rozwiązanie w naszej kuchni, musimy zwrócić uwagę nie tylko na ogromne rozmiary, a co za tym idzie odpowiednie zaprojektowanie naszej kuchni. Uwzględnić musimy również większy koszt takiego urządzenia. Opisywany typ lodówek może kosztować nawet do 2000 złotych więcej niż standardowa lodówka, ponadto doliczyć w całym rozrachunku musimy również większe zużycie prądu, które średnio wynosi około 249 kwh nawet przy klasie energetycznej A+. Plusem z pewnością jest wysokiej klasy wykonanie oraz wyposażenie lodówki w najnowsze rozwiązania. Dzisiejsze modele są wyposażone najczęściej w panel dotykowy za pomocą, którego możemy sterować wewnętrzną temperaturą, oraz regulować ustawienia termostatów.

 

Lodówka Side by Side SAMSUNG RSH5ZL2A

 

Zaletą tego urządzenia jest dedykowana szuflada, która działa niczym lodówka wewnątrz lodówki. CoolSelect Zone™ to szczelna szuflada, której temperaturę możemy regulować osobno. Wystarczy wybrać tryb odpowiedni do rodzaju przechowywanej żywności. Dostępne są cztery ustawienia: tryb delikatnego mrożenia (-5°C), szybkiego chłodzenia, minimalnego mrożenia (-1°C) i chłodzenia. To wszystko uzyskamy za pomocą jednego przycisku. Lodówkę SAMSUNG RSH5ZL2A docenili klienci na całym świecie. Świetnie zaprojektowane półki oraz strefa mrożenia sprawiły, że tę lodówkę z radością powitasz w swoim domu.

 

Podsumowując

 

Podsumowując, lodówki Side by Side mają swoich zwolenników i jeśli szukasz urządzenia, w którym zmieścisz naprawdę DUŻĄ ilość jedzenia – taka lodówka będzie rozwiązaniem dla Ciebie. Warto jednak przemyśleć swój wybór i np: dołożyć troszkę pieniążków i wybrać lodówkę jednodrzwiową z wyższej półki, tańszą w eksploatacji oraz naprawie. Na szczęście w Matrix Media znajdziesz lodówkę na każdą kieszeń oraz każdego rodzaju. Sprawdź naszą ofertę na stronie internetowej i przekonaj się, że mamy wszystko czego potrzebujesz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.