Jak usprawnić sprzątanie?

Zmywarki, Myjki Karcher i parownice

Pisaliśmy już nieraz o konkretnych urządzeniach usprawniających domowe porządki. Dziś postanowiliśmy zrobić przegląd konkretnych rozwiązań.

Wygodne mycie naczyń

Chyba nikt nie lubi zmywania naczyń. Nie każdy jednak decyduje się na zainwestowanie w zmywarkę do naczyń, obawiając się związanych z tym kosztów. Warto jednak wiedzieć, że choć jej użytkowanie siłą rzeczy przekłada się na zużycie energii elektrycznej, równolegle można zaoszczędzić na zużyciu wody – tej bowiem zmywarki pobierają mniej, niż osoby, która myje naczynia ręcznie, a przy okazji same naczynia zazwyczaj są umyte o wiele bardziej precyzyjnie. Ważną zaletą jest również i to, że zmywarki do naczyń nie niszczą rąk.

Na co zwrócić uwagę wybierając tego typu sprzęt? Przede wszystkim na klasę energetyczną i natężenie dźwięku w trakcie pracy. Jeśli chodzi o markę, warto sprawdzić zmywarki Siemens, Miele oraz Bosch.

Warto zwrócić uwagę, że zmywarki Siemens, Bosch i innych renomowanych marek, często posiadają dodatkowe rozwiązania, takie jak blokady przycisków, czy wskaźnik braku soli lub nabłyszczacza.

Mycie okien

Czyszczenie okien i luster często wymaga nie tylko poświęcenia czasu, lecz również kilkukrotnego poprawienia działań, aby uniknąć nieestetycznych zacieków. Rozwiązaniem może być użycie specjalnej myjki Karcher do mycia okien. Urządzenie to stanowi udoskonaloną wersję zwykłej myjki, z tą różnicą, że operuje się nią szybciej, a przecierana powierzchnia zostaje umyta dokładniej, o czym pisaliśmy na wiosnę, gdy recenzowaliśmy myjki Karcher.

Mycie podłóg

Kolejna czynność, która potrafi zająć sporo czasu, zwłaszcza gdy do uporządkowania jest duże mieszkanie lub dom. Klasyczne mycie podłóg wiąże się jednak z czymś więcej niż poświęconym czasem i zmęczeniem. Często odbywa się w niewygodnej pozie, co dla niektórych osób może oznaczać późniejszy ból pleców.

Tymczasem wykorzystując parownice Karcher można wszystko wykonać na stojąco i to w o wiele krótszym czasie! Urządzenie to działa na zasadzie emitowania pary wodnej pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu pozwala błyskawicznie usunąć zabrudzenia powierzchni, która podlega czyszczeniu.

Karcher w MatrixMedia – sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.